12 жовтня в Ужгороді відбудеться студентська акція-протест проти додаткових платних послуг у вузах

[Total: 0    Average: 0/5]

12 жовтня 2010 року на пл. Народній в Ужгороді відбудеться громадського захід «Протест проти введення додаткових платних послуг», спрямований ліквідувати введення додаткових платних послуг у сфері вищої освіти та розгортання процесу комерціалізації освіти в цілому. А саме: відмінити Постанову Кабінету Міністрів України №796 від 27 серпня 2010 року «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».Документ суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів. Постанова фактично сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять. Документ також фактично встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, плату за забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, та ін. Огляд небезпек постанови № 796 – http://fri.com.ua/2010/09/5187,http://bit.ly/9Bk31V
За минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити зазначені платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг. Подробиці (відео) тут http://fri.com.ua/?p=486
Сьогодні платні «послуги» – це знову реальність. Постанова КМУ №796 вже прийнята. Вищим навчальним закладам дозволено вводити нові платні «послуги». Крім того уряд планує на 25% скоротити держзамовлення.

Студенство двічі просило Прем’єр-міністра М. Азарова не підисувати проект постанови, але він прохання проігнорував. Міністр освіти і науки Д. Табачник, подавши такий проект постанови – довів, що він – не товариш для студента. М. Азаров фактом підписання теж засвідчив своє ставлення до студентства.

4 жовтня біля 500 сімферопольських студентів під час свого мітингу проти постанови № 796 закликали приєднуватись до протесту студентів усієї України. Подробиці (фото і відео) тут – http://fri.com.ua/?p=5366, http://bit.ly/9z1QF4

12 жовтня студенти 12 міст України вийдуть на вулицю, аби висловити свій протест. Місто Ужгород серед них. Під час акції ми сподіваємося передати звернення до Президента України через Голову Закарпатської обласної державної адміністрації О. Ледиду, як першу особу в області, що має безпосереднє відношення до президентського інституту. Юридично, тільки В. Янукович зараз може взятися за голову, та надавати по рукам Азарову, Табачнику й усьому складу уряду.

Захід відбуватиметься без будь-якої партійної символіки та символіки припартійних рухів. На акціях люди з партійною чи припартійною символікою (прапори, банери, футболки тощо) не мають жодного відношення до цієї кампанії. Вони або цинічні провокатори, або мають хтиве бажання пропіаритися на проблемі студенства.

Символічно, що захід пройде в рамках відзначення 20 річниці «Студентсько революції на граніті». Тож і цього разу, студенство має довести свою свідомість та нездоланне бажання впливати на суспільно-політичні процеси в країні.

Дата: 12 жовтня 2010 року
Місце: пл. Народна (біля будинку Закарпатської обласної адміністрації)
Час: 15:00

Додаткова інформація:
063 287 34 34
066 317 36 13

Володимир Феськов

Comments are closed.