Крістіан Варга: “Бика натирають гірчицею і поливають пивом…”

[Total: 0    Average: 0/5]

”Уже штук 30 таких биків зробив”, – каже 29-річний Крістіан Варга із села Іванівка Берегівського району Закарпаття. У Вінниці на День міста він запікає на вертелі цілого бика. Приготувати м’ясо його запросили знайомі з ресторану ”Диканька”. Крістіан відрізає тонкий шматочок телятини, пробує на смак. Каже, таку страву часто замовляють на весілля.

По всій довжині тушки видно поперечні надрізи. Їх роблять, аби м’ясо краще просмажилося. З оприскувача Крістіан скроплює засмажені боки пивом.

– Вийде соковитіше, – примовляє. – Пиво найліпше смакує до телятини. Навіть як шашлики робити з бика, то краще в пиві замочувати. В яловичині сала немає, то при запіканні м’ясо буде жосткувате, сухе. А так – м’яке і сочне. Оці кусочки із задньої ноги дуже смачні. Але щоб подавати, треба ще окремо їх прожарити, бо твердуваті.

Готувати бика Крістіан Варга почав п’ять днів тому.

– Спочатку бика запацував (натер. – ГПУ). Для цього взяв усяких приправ, часник, сіль, трави різні. Води – літрів із 25, якщо бик кілограмів на 400. Шприцом нашпигував у м’ясо маринад. Зверху ще гірчицею добряче натер. Загорнув фольгою. Щоб добре обмотати, пішло метрів із 70. Тримав п’ять діб у холодильнику при нулю градусів.

Коли тушка замаринувалася, фольгу знімають і окроплюють пивом.

– Відкривали в два часа дня ще вчора, починали смажити у шість вечора. Розпалювали не дрова, а деревне вугілля. Інакше вийдуть угольки, а не м’ясо.

Тетяна ЩЕРБАТЮК, Газета.UA

Comments are closed.