Українські комуністи вирішили захищати русинську мову Закарпаття

[Total: 0    Average: 0/5]

Депутат-комуніст Олександр Голуб зареєстрував у Верховній Раді законопроект про захист русинської мови. Законодавча ініціатива, внесена до парламенту 30 вересня, пропонує, щоб закон про ратифікацію Європейської мовної хартії поширювався і на русинську мову.
На даний момент норми закону застосовуються до 13 мов національних меншин України – білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської.

Необхідність у захисті русинської мови Голуб пояснює тим фактом, що вона – «рідна для більшості слов’янського населення Закарпатської області».

«Русинська мова має загальновизнані творчі досягнення», – зазначає депутат. За його інформацією, русинська мова захищена Хартією у 5 сусідніх з Україною європейських країнах (Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщини, Хорватії), повідомляє «Фокус».

Голуб вважає, що захист русинської мови засвідчить демократичність України, поліпшить її міжнародний імідж і створить додаткові умови для етнонаціонального та культурного розвитку діаспори.

Як повідомляв ForUm, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

Формально цей законопроект не робить російську другою державною, але надає їй право «вільного функціонування практично в усіх сферах діяльності», що рівнозначно офіційному статусу.

Опозиція та експерти виступають категорично проти прийняття цього законопроекту.

“ForUm”

Comments are closed.