В Ужгород завітала подорожуюча мобільна лабораторія FURA KULTURA

[Total: 0    Average: 0/5]

Одними з перших відвідувачів мобільної FURA KULTURA, що оселилася в Ужгороді на Театральній площі з 10 по 15 жовтня, стали журналісти у ході виїзного засідання Ужгородського прес-клубу. FURA KULTURA відкрита для усіх мешканців міста. Про це розповіли організатори програми Свято Генерацій в Ужгороді.
Мобільний комунікаційний центр FURA KULTURA – це подорожуюча лабораторія, що діє як дослідницька студія, місце для зустрічі, студія звукозапису, бібліотека, арт-галерея, кафе, поетичний куток. Як територія, що нікому не належить, FURA KULTURA в Ужгороді має на меті забезпечити нейтральне поле для обговорень і дискусій, а також активізувати творчих людей Ужгород до спільних акцій.

Ірина Соловей з громадської організації “Гараж Генг” (м. Київ) розповіла, що FURA KULTURA за програмою міських перетворень “Свято генерацій” подорожуватиме у 36-денному турі містами України (Ужгород, Донецьк, Херсон, Сімферополь та Вінницю). У кожному місті організатори підбирали опорну місцеву організацію. В Ужгороді нею став Мистецький центр “Кубло”.

Представниця центру Тетяна Смріга пояснила, що акція передовсім торкнеться творчих людей, хоча організатори прагнуть зацікавити усіх мешканців та “запалити творчий потенціал міста”.

“Люди культури – новатори, вони йдуть в авангарді міських перетворень. Культура допомагає робити наше життя кращим, тому особливо важливі різноманітні акції у цій сфері”, — сказала Т. Смріга.

FURA KULTURA в Ужгороді об’єднала представників кільканадцяти громадських організацій, кожна з яких мала змогу запропонувати власну програму дій. У результаті, відбуваються флеш-моб, поетичні читання, відкрита екскурсія “Невідомий Ужгород”, лекції та дискусії, фотовиставка, кіноретроспективи, майстер-класи (наприклад, зі створення прекрасного із сміття) тощо.

Один з організаторів дійства, Микола Степанець зауважив: “Ми тут гості, але одночасно запрошуємо гостей до FURA KULTURA, до нашого простору”. На FURA KULTURA на Театральній площі змогли потрапити усі охочі. До 15 жовтня її мешканці пропонують місту насичену цікавими подіями програму.

Comments are closed.