Телеканалам можуть заборонити рекламувати ліки

[Total: 0    Average: 0/5]

Щороку через неправильне використання медичних препаратів гине 5% українців, у 25% некоректно підібрані ліки викликають алергію. Провідні вітчизняні лікарі вимагать заборонити рекламу ліків і продавати їх винятково за рецептом.

Вони також наголошують, що щороку через неправильне використання медичних препаратів гине 5% українців, у 25% некоректно підібрані ліки викликають алергію.

Рекламі не варто завжди вірити. В медицині препарати рекламують лише ті, хто має гроші – і не завжди вони якісніші за ті, які не рекламуються.

Лікарі наводять статистику: навіть якщо препарат якісний, щочетвертий може мати на нього алергію. А малюки – частіше: у 70% випадків. Відтак, лікарі за те, щоби рекламу дозволити лише серед самих медиків.

Медики закликають довіряти не рекламі, а досвідченому лікарю.

Рекламодавці виступають проти. Такий підхід породить монополію. Нові виробники ліків фактично не матимуть доступу на вітчизняний ринок медикаментів.

Чинне законодавство щодо регулювання реклами ліків цілком відповідає директиві Євросоюзу.

Держспоживчстандарт пропонує два варіанти: повна заборона реклами і можливість реклами лікарських засобів лише за умови того, що ця реклама погоджена з МОЗ.

Уряд уже доручив Держспоживчстандарту створити робочу групу і вивчити необхідність заборони реклами ліків.

Міністерство охорони здоров’я має свою позицію щодо реклами ліків – її треба заборонити однозначно. Нині у Верховній раді є законопроект, який забороняє рекламу ліків.

Нагадаємо, це вже не перша спроба в Україні змінити відповідне законодавство. Законопроект про рекламу ліків розробили ще в 1999 році. Однак, Верховна рада його так і не розглянула.

tsn.ua

Comments are closed.