Михайло Кочіш: Ужгородська митниця максимально відкрита для партнерських відносин з бізнесом

Сьогодні, 14 жовтня, Ужгородська митниця провела спільну робочу нараду із 30-ма представниками зовнішньоекономічної діяльності та Громадської ради при Ужгородській митниці.

У своєму вступному слові керівник митної установи Михайло Кочіш доніс присутнім у залі визначених Головою Держмитслужби України Ігорем Калєтніком пріоритетів, що полягають у забезпеченні прозорості митних процедур та їх спрощенні, створенні умов для чесної конкуренції. Митниця закликає суб’єктів ЗЕД до чесних правил, аби вивести ринок із тіні. Не є секретом, що на сьогодні найболючішим питанням для представників бізнесу залишається тривалий час митного оформлення. Михайло Петрович повідомив присутніх, що вирішення цієї проблеми Держмитслужба України вбачає у чіткому регламентуванні часового проміжку для митного контролю та оформлення товарів, що переміщуються через кордон різними видами транспорту, з урахуванням їх специфіки. Відтак, відповідним наказом ДМСУ від 13.10.2010р. № 1205 “Про встановлення часових нормативів митного контролю та оформлення товарів за вантажною митною декларацією”, за неправомірне затягування у митному контролі та оформленні відповідатимуть персонально посадовці митниці.

Також Михайло Кочіш підкреслив, що митниця максимально відкрита для партнерських відносин з бізнесом і з основних напрямків на консолідацію зусиль вважає, зокрема, вдосконалення митних процедур у відповідності до світових стандартів, створення сприятливих умов для зовнішньоекономічної діяльності, формування належного рівня відкритості та довіри між митницею та бізнесом, забезпечення формування дійсного рівня митної вартості товарів та захист вітчизняного ринку. “Для добросовісного суб’єкта митні процедури будуть прозорими, зрозумілими і передбачуваними”, – резюмував М.Кочіш.

Зі свого боку, присутня голова Громадської ради при Ужгородській митниці Мирослава Каламуняк, висловила подяку та підтримку керівництву  Голови Держмитслужби України та Ужгородської митниці щодо реалізації прискорення процесу митного оформлення товарів, що на сьогодні відповідає Міжнародній конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур.

Повертаючись до безпосередньо роботи митників, Михайло Петрович зауважив, що останнім часом з’явились випадки не фахових висловлювань деяких політиків щодо роботи митниць, розповсюджених у ЗМІ, що негативно впливає на імідж митної служби. Тож у разі виникнення якихось непорозумінь в роботі з ужгородськими митниками, на прохання посадовця, звертатись особисто до керівництва митної установи для усунення непорозумінь чи надання кваліфікованих консультацій з митного законодавства.

На завершення М.Кочіш повідомив про тимчасові ускладнення зі словацького боку – ремонт вагів для вантажного транспорту, які триватимуть до 15 листопада 2010р. І проінформував, що з українського боку митними та прикордонними службами на автодорозі сформовано 2 черги: з права – з вантажами, з ліва – порожні фури, з метою пришвидшення митного контролю та проїзду на територію Словаччини. Також попросив присутніх провести відповідну роз’яснювальну роботу зі своїми перевізниками, аби у вихідні дні заздалегідь не формували черги з вантажівками, що вкрай негативно впливає на рух автомобілів по об’їзній дорозі м. Ужгород.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Ужгородської митниці