Закарпаття: 15 жовтня в Ужгороді відбудеться авторський концерт “швейцарки” Наталії Марченкової

[Total: 0    Average: 0/5]

У середу, 13 жовтня гостями прес-центру „Закарпаття” стали Наталія Марченкова Frei, член національної Спілки композиторів України, ужгородка, яка вже вісім років мешкає у Швейцарії, директор фірми “Marchenkova Frei Music” та Віктор Теличко, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів, заслужений діяч мистецтв України, лауреат обласних премій імені Д. Задора та братів Шерегіїв.

Метою візиту поважних гостей став авторський концерт пані Наталії, який пройде в залі Закарпатської обласної філармонії у п’ятницю, 15 жовтня.

Пані Наталію Марченкову журналістам представив Віктор Теличко, сказавши, що в далекому 1994 році саме вони втрьох з Наталією Марченковою та Іштваном Мартоном заснували на Закарпатті осередок Спілки композиторів України, яка насьогодні налічує 12 чоловік. І  стало символічним те, що у рік 15-річчя Спілки в Ужгороді була представлена творчість практично всіх закарпатських компрозиторів, включно з тими, хто на даний момент живе і творить за кордоном.

Про концерт же розповіла сама Наталія Марченкова, сказавши, що на ньому серед багатьох інших авторських музичних творів, вона представить гімн міста Ужгород, написаний нею. Крім того, на концерті виступить ціла плеяда відомих талановитих співаків та музикантів, як-от заслужена артистка України, оперна співачка Н. Романюк (сопрано), заслужена артистка України Н. Висiч (орган), Н. Шутко (фортепiано), Т. Попович (флейта), М. Гречух (кларнет), А. Калинич (ударнi), Л.Ленарт (цимбали). Цікавим буде, за словами пані Наталії й гра струнного квартету “Menestrel” (В. Семчишин – скрипка, С. Ясниський – скрипка, В. Педорич – альт, Ю. Турканик  – вiолончель) з органом (Н. Висіч). На сцену вийдуть також учнi Ужгородської музичної школи №1 iм. П. Чайковського та вокалiсти Зразкового Продюсерського центру Падiюну.

Журналісти, присутні на прес-конференції, цікавилися. насамперед, творчістю Наталії Марченкової Frei у Швейцарії, адже там пані Наталія є організатором щорічного фестивалю “Classic Trifft Tradition” (який минулого року вп’яте зібрав слухачів). Ідеєю фестивалю стало прагнення композиторки показати швейцарцям українську та російську культуру. Кожен такий фестиваль є оригінальним у своїй постановці та втіленні. Один із перших фестивалів, до прикладу, проходив у замку (однією з власників же замку є нащадок Людовіка XIV). Надзвичайні атмосфера та акустика зробили той фестиваль неповторним, — каже Наталія Марченкова.

Далі мова зайшла про особливості органної музики, про творчу музичну школу “Dar”, де ужгородська композиторка займається з маленькими дітьми, відкриваючи в них приховані таланти. У всьому цьому пані Наталію підтримує чоловік Мартін, котрий також був присутній на зустрічі в прес-центрі “Закарпаття”.

Зрештою гості запросили журналістів на концерт пані Наталії, наголосивши, що вхід на нього буде вільний.

Прес-центр “Закарпаття”

Comments are closed.