В Ужгороді населення запасається на зиму волинською картоплею

[Total: 0    Average: 0/5]

Закарпатці продовжують поповнювати продуктові запаси на зиму. За якими продуктами йдуть на ринок, і що частіше купують жителі обласного центру міста Ужгорода?
Найбільше ужгородців на гуртових ринках зранку, адже у цей час є з чого вибрати. Так продавець овочів гуртом Олег прокоментував: «Зараз ужгородці найбільше купують картоплю, до того ж обирають волинську. Кажуть, що смачніша за нашу, та й за розмірами більша. Її, як і нашу, можна придбати по 4 гривні за кіло. Трохи меншими мішками (кілограм по 15) купують моркву і цибулю. Їх продають по 4,50 грн. Дивно, що зовсім не беруть капусту для квашення, мабуть чекають, щоб здешевіла».
Картопля дійсно займає значну частину харчового раціону закарпатців. 90% цього продукту вирощується населенням. Цього року врожай був дещо гіршим, ніж торік, однак картоплі цілком вистачає, щоб задовольнити річний попит у цьому продукті. За підрахунками Мінагрополітики, цього року аграрії зібрали 18 млн. тонн «другого хліба» (проти 19,7 млн. тонн минулого року). Населення споживає лише 7 мільйонів, решта йде на годування свиней та іншої свійської худоби, а також заготівлю фонду для посіву в наступному році. Тож дефіциту картоплі немає, вважають чиновники.
Такої ж думки і ужгородка Марина: «Ми купили картоплю у Виноградівському районі по 3,20 грн. за кіло. Те, що нещодавно робили спекулянти на ринку з картоплею по 5 грн., не вписується у жодні рамки. Навіщо так необґрунтовано підвищувати ціну – не розумію. До кінця зими картоплю й по 3 грн. не продадуть!» Думка підприємців з цього приводу різниться. Хтось продає картоплю зараз дешевше, а хтось ховає до підвалів, аби взимку продати дорожче. Але конкуренція на ринку висока, тому скоріш за все, картопля до кінця року буде дешевшати.
Загалом, за даними ГУС області, на споживчому ринку краю у вересні 2010 р. порівняно з серпнем таки відбулося зростання цін на продукти харчування – на 87,9% – яєць, на 9,6% – молока, на 5,5% – хліба та хлібопродуктів. Водночас відбулося здешевлення цукру та риби. Тим часом Кабінет міністрів обіцяє не допустити значного зростання цін на продукти харчування. Заступник міністра економіки Анатолій Максюта прокоментував: «Сьогодні ми маємо певні інфляційні виклики, особливо щодо продовольчих товарів. Але я хотів би запевнити, що уряд добре поінформований про цю проблему, і буде вживати всіх заходів – як економічних, так і, у разі потреби, адміністративних та регуляторних –  для того, щоб не допустити значного зростання цін на продукти харчування». За даними Держкомстату, в серпні інфляція в Україні склала 1,2%, а з початку року – 4,3%.

Вікторія Сабо, “Закарпатська правда”, KarpatNews

Comments are closed.