В Ужгороді відбувся “круглий стіл” з проблем розвитку туризму та готельно-ресторанного бізнесу на Закарпатті

[Total: 0    Average: 0/5]

У понеділок у прес-центрі „Закарпаття” обговорювали туристичну привабливість Ужгорода, проблеми розвитку туризму та готельно-ресторанного бізнесу в обласному центрі та й загалом на Закарпатті. Гостями „круглого столу” стали Маргарита Мощак, голова РВ УСПП у Закарпатській області, директор ТОВ “Ужгородський Замок”; Наталія Холявицька, директор міжнародного туристичного агентства “Содіс-Карпати”; Олександр Доктор, директор туристичного комплексу “Інтурист-Закарпаття”, голова “Асоціації готелів та туристичних фірм Ужгорода” та Іван Волошин, директор комплексу “Унгварський”.
З самого початку розмова зайшла про „Ужгород колись” і „Ужгород сьогодні”, про туристичний бренд Ужгорода в часи Радянського Союзу і про те, до чого цей бренд звівся сьогодні.

Пані Маргарита Мощак у кількох словах змалювала сучасну туристичну картину: здебільшого шоп-тури зі Східної Європи та основний пласт потенційних платоспроможних туристів – це туристи з Росії, Білорусі та Східної України. Згадала пані Маргарита і про сучасні атракції в Ужгороді, багато з яких, на жаль, сьогодні в занедбаному стані. „Не все можна замінити комфортними готелями, комфортними ресторанами і відремонтованими за кошти обласного бюджету музеями” — сказала вона.

“На жаль, — додав Олександр Доктор, — у нас у місті крім ентузіастів ніхто нічого в не робить”. Крім таких атракцій як „Божоле”, Фестиваль вина та меду, Парад наречених, ініційованих нашими небагатьма громадськими організаціями, туриста, більш-менш знайомого з містом, в Ужгороді ніщо не зацікавить. „Культурно-історична спадщина наша занедбана” – в констатував пан Олександр.

Наталія Холявицька цілком погодилася з думкою про сподвижництво ентузіастів. „На жаль, — каже вона, — влада  мало що робить для того, щоб поєднати зусилля  ентузіастів.” Адже приватні особи не можуть відремонтувати фасади архітектурних пам’яток у місті,не можуть зробити гарні дороги… „Ми всі працюємо окремо, немає в нас якогось єдиного руху”.

Далі розмова перейшла до причин такого сумного стану в сфері туризму і всі присутні гості одностайно зійшлися на думці про безгосподарність та непрофесійність влади у місті. Згадали тут і про статуї ведмедиків,  і про ніяк не затверджений проект на площі Театральній, який розробив Іван Волошин і який би значно прикрасив центр міста. Зайшла мова про непрофесійність міських архітекторів, які подекуди не володіють елементарною інформацією. Гості неодноразово порівнювали Ужгород зі Львовом, Мукачевом та сусідніми зарубіжними містами, де панують порядок, чистота та витримане архітектурне обличчя. Згадали й про те, що в невеличкому Ужгороді зареєстровано 890 туристичних фірм, які займаються виїзним туризмом, в той час як в’їзним займається всього три організації…

На жаль, сьогодні немає єдиної програми розвитку туризму. Першим завданням для міського голови, вважає Олександр Доктор, буде зібрати всіх гравців ринку туризму і порадитися з ними. Створити відповідний відділ, де працюватимуть справді професіонали високого рівня і який займатиметься питаннями розвитку туризму в місті і краї. „Далі – каже пан Доктор,– розробити програму розвитку і дати її нам,  працівникам туристичної галузі з багаторічним стажем, на розгляд. Ми внесемо свої поради і тільки так можна починати відновлювати те, що було занедбано за останні роки. Нашою спільною пропозицією до нової влади буде чимшвидше збирати гравців і наводити порядок у сфері туристичної діяльності.”

Зрештою, учасники “круглого столу” у прес-центрі “Закарпаття”  зійшлися на сподіванні, що влада в Ужгороді зміниться і що нова міська влада дослухається до побажань та мудрих пропозицій з боку старійшин туристичної галузі. Дослухається і допоможе стати місту кращим.

Прес-центр “Закарпаття”

Comments are closed.