Закарпаття: На Воловеччині освятили цілюще джерело на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” та великомученика Пантелеймона

[Total: 0    Average: 0/5]

16 жовтня 2010 року в селі Котельниця Воловецького району Мукачівської Єпархії Високопреосвященнійшим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським було здійснено освячення цілющого джерела на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» та великомученика Пантелеймона.

За місцевими переказами це джерело має давне походження. Перші згадки про це джерело датуються кінцем 17 століття. Неодноразово згадується про те, що від вживання цієї води траплялися зцілення від недуг. Цю воду не тільки пили, але нею омивались. Поблизу джерела була розташована купальня.

Одним із найяскравіших випадків зцілень є зцілення у 1790 році Австро-Угорського короля Франца Йосифа II. Під час останньої своєї поїздки на Закарпаття він був у стані важкої хвороби. Місцеве керівництво радило йому спробувати омитись в місцевих цілющих джерелах. Йому було запропоновано декілька варіантів, та саме вода від криниці, яка територіально знаходиться в теперішньому селі Котельниця, надала йому оновлення сил. З того часу до цілющого джерела приходило багато людей, які отримували зцілення від своїх хвороб.

З часом за джерело забули і воно стало занедбаним. І от декілька років тому, за ініціативи настоятеля храму Різдва Богородиці протоієрея Петра Ляха, прихожан села Латірка, меценатів та людей доброї волі, джерело було оновлено і поряд з ним облаштована купальня в якій кожен бажаючий призиваючи в молитовну допомогу святих може омитись з надією на зцілення.

Для якіснішого оздоблення цілющого джерела ініціативна група звернулась за допомогою меценатів якими стали голова Воловецької Районної Державної Адміністрації В. В. Ковбаско, та підприємці області, які являються вихідцями з навколишніх сіл, – Култан В. М., Ряшко В.М., Прендилович С.О., та Зубенко І.Я.

І як результат доброї співпраці стало давно очікуване освячення джерела.

Протоієрей Василій Юрина, Закарпаття online

Comments are closed.