На Скелях Довбуша в Карпатах знищено меморіальний знак Романуі Шухевичу

[Total: 0    Average: 0/5]

У ніч з 16 на 17 жовтня знято і знищено меморіальний знак Романові Шухевичу на Скелях Довбуша на Івано-Франківщині. Вандалів поки не знайдено. Про це 20 жовтня у коментарі ZAXID.NET повідомив член львівського осередку Пласту Андрій Котлярчук.
«Меморіальний знак Романові Шухевичу було встановлено 1,5 роки тому за ініціативи львівської станиці Пласту. Ми отримали дозвіл від управління охорони історичного середовища Івано-Франківської області. Уже тоді був опір і закиди місцевих скелелазів, які не полюбляють, коли скелі Довбуша використовують як пам’ятку історії та природи. Їх це насправді дратує. Ми під час встановлення знаку чули погрози», – зазначив Андрій Котлярчук.

За його словами, через півроку вандали зняли таблицю, але тоді вдалося віднайти її і встановити на місце. Тоді не писали ні скарги, ні заяви у правоохоронні органи. «Улітку цього року пам’ятний знак пережив ще одне втручання – невідомим предметом було суттєво пошкоджено різні частини таблиці, зокрема текст. Після цього було проведено її косметичне відновлення. У такому вигляді таблиця висіла до суботи 16 жовтня включно. Позавчора мені задзвонив пластун, який і повідомив, що таблицю знову знищили, тільки цього разу її спалили – знайдено арматуру, на якій був знак. Вчора ми консультувалися з юристами. І сьогодні плануємо віднести заяву у правоохоронні органи – у Болехівський міський відділ міліції», – сказав Андрій Котлярчук.

Comments are closed.