На Закарпатті відсвяткували 10-річчя заснування Мукачівського молодіжного православного братства

[Total: 0    Average: 0/5]

24 жовтня у Мукачівській православній єпархії був ознаменований ювілеєм 10–річчям заснування Мукачівського молодіжного братства на честь прп. Сергія Радонежського.
У свій час молоді прихожани Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря виявили бажання зустрічатись поза межами храму, щоб мати можливість більш доступніше отримувати відповіді на цікаві для них релігійні та життєві питання. Ці зустрічі поступово набули систематичного характеру і чималої чисельності. Разом на зустрічі, разом на допомогу сестрам у послухах, разом в паломництва та відпочинок.

Мета зібрань була допомогти тим, хто приходив в храм по традиції віднайти живу сутність християнства в реальному практичному житті.

Почавши з восьми осіб, на даний момент братство нараховує до сотні учасників. Основна рушійна сила близько пятидесяти юнаків та дівчат. Керівником братства є протоієрей Василій Юрина, староста Михайло Черепанинець.

Зародження братсва стало знаковим в нашому краї, бо саме по прикладу цього братства в області почали гуртуватись інші молодіжні православні зібрання, яких зараз в єпархії нараховується п’ять одиниць. А саме: Мукачівське братство, Ужгородське братство, Перечинське братство, Станівське братство та Дубриничський православний молодіжний гурт.

На свято ювілею були запрошені представники всіх православних молодіжних об’єднань єпархії. На протязі перших двох годин зустрічі обговорювалась тема “Стратегія сучасної релігійної діяльності молоді в суспільстві”. Пройшов звичайний для таких форматів обмін досвідом.

Кульмінацією зустрічі була поява правлячого владики архієпископа Феодора з промовою на тему: “Любов в Євангельському та життєвому контексті”.

Після промови, владикоці в усній та письмовій формі було поставлено чимало запитань в результаті чого пройшла жвава дискусія по різним питанням стосовно Церкви і практичного життя.

Владика Феодор відзначив активістів братства та їх добрих помічників високими церковними нагородами за активну місіонерську діяльність у напрямку інформаційно-цифрової доступності Православ’я, в допомозі школам інтернатам для дітей та людей з вадами, в активній допомозі монастирям, в чисельних організаціях паломництв, та загальної підтримки діяльності нашої молоді в їх доброчинних справах.

Зокрема орденом Почаївської Ікони був нагороджений голова братства, грамотами Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Володимира, були відзначені: староста – Михайло Черепанинець, його помічник Іван Феннич, та керівник закладу де вже шостий рік проходять зустрічі молодіжки – Василь Степанович Феннич. Архієрейськими грамотами відзначено більше десятка реальних діячів братства завдяки яким і проводиться основна життєва діяльність братства на всіх рівнях.

Владика на завершення привітав нових молодих членів даного об’єднання і висловив добрі надії на намічені плани на найближчий час.

Голова братства, протоієрей Василій Юрина, Закарпаття online

Comments are closed.