Закарпаття: Міжгірський злодій спалив крадені оленячі роги

Недавнього ранку 67-річний Григорій, житель с. М.Березний, як зазвичай, заходився поратися на обійсті. Але чоловік не побачив на подвір’ї свого мотоцикла “Іж-Юпітер”. Господар остовпіло розмірковував якусь мить, та що тут мізкувати – залізна “конячка” вночі «дістала ноги». Григорій розповів про це зникнення близьким і зателефонував у міліцію.

Тієї доби у Великоберезнянському районі чергували старший слідчий Іван Хохрун, оперативник карного розшуку Роман Микита, кінолог Віталій Ковач, які й виїхали на місце події. Оскільки справа стосувалася транспортного засобу, то до пошуків приєднався й інспектор державтоінспекції Юрій Гойзан. Службовий собака жваво взяв слід, благо, що була неділя, і люди зранку ще не встигли “затоптати” сліди. Чотириногий помічник правоохоронців доказав, що недаремно їсть свій хліб. Звернувши з дороги, він повів свого дресирувальника у бік річки, берег якої покритий густими заростями. Їх довелося ретельно обслідувати. Подолавши сотню-другу метрів цих нетрів, стражі порядку невдовзі зауважили двох юнаків, які підозріло вовтузилися біля чагарників. Поява стражів порядку стала для них повною несподіванкою. Адже у кущах хлопці намагалися замаскувати… мотоциклетний двигун. Пізніше показали правоохоронцям, де знаходяться й інші частини, рама та колеса, “ІЖа”. А тоді вже й розповіли про свої кримінальні походеньки.

15-річний житель М.Березного Олег добре тямить у техніці – цілими днями може чаклувати над батьківським мотоциклом. Керувати двоколісною машиною навчився давно. Глава сімейства тепер на заробітках. В Олега ж виникла проблема: двигун вийшов з ладу, потрібно було його замінити. Якось він поділився своїми намірами із 18-річним односільчанином Борисом. Той, почувши, що любитель техніки може заплатити кілька сотень, вирішив щось придумати. У кого в селі є мотоцикл, Борис добре знав. Тож за кілька днів пообіцяв вирішити справу. Домовилися й про місце, де вранці зустрінуться. Перед цим старший добре вивчив обстановку на обійсті Григорія. А пізно вночі пішов “на діло”. Все відбулося так, як і задумав юнак. Мотоцикл він відштовхав на околицю села, коли розвиднялося, сюди підійшов й Олег. Удвох доправили транспортний засіб у глуху місцину. Тут зняли двигун, понесли його ще далі. Однак замаскувати не встигли, бо нагрянули міліціонери. Тепер хлопцям доводиться спілкуватися із слідчим…

Ще одна крадіжка трапилася на Міжгірщині. 46-річний житель с. Сойми Ілля на початку жовтня виїхав у справах в одну із східних областей нашої держави. У сільському будинку не залишилося нікого. Повернувшись через три тижні, чоловік виявив розбитим кухонне вікно своєї оселі, а зі стіни зникли величезні роги карпатського оленя, прикріплені на дерев’яній підставці. Пан Ілля подався у міліцію. Начальник карного розшуку Міжгірського райвідділу Іван Шегута з колегами невдовзі прибув у Сойми. Поки експерт-криміналіст прискіпливо шукав відбитки, які міг би залишити непроханий гість, оперативники вивчали інші обставини та визначали коло осіб, імовірно причетних до скоєння цієї незвичної крадіжки. Так, у поле зору міліціонерів потрапив 28-річний місцевий житель Віктор, який мешкає за кількасот метрів від обкраденого будинку.

Молодий чоловік, хоча до криміналу й не притягався, та не раз привертав до себе увагу правоохоронців. Хлопець ніде не працював, мешкав з бабусею, в якої невелика пенсія. Річ у тім, що експертиза засвідчила – Віктор був на обійсті Іллі. Тут залишилися його сліди. Тож довелося підозрюваному розповісти правду. За його словами, буваючи в гостях у потерпілого, він зауважив там роги карпатського велетня. Хлопець відав, що господаря тривалий час не буде вдома. Вирішив діяти. Крадене замаскував на обійсті бабусі. Однак, коли у село навідалися працівники міліції, нерви у молодика не витримали. Коли старенька спала, він витягнув крадене із сховку, але десь нести на ризикнув, а розпиляв роги на частини. Розпалив грубку і всю ніч підкладав дрова, підтримуючи високу температуру, сподіваючись приховати сліди злочину. Однак це його не врятувало. Тепер відповідальності за скоєне не уникнути.

Михайло ПИСКАЧ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

zakarpatpost.net