Закарпаття: На 8 складах і в місцях тимчасового складування накопичено 265,937 тонн небезпечних хімічних засобів захисту рослин

Нині у Закарпатській області вирішуються екологічні проблеми, що роками були актуальними для регіону, зокрема, проблема поводження з непридатними до використання пестицидами. Протягом 2007-2009 років з території області на знешкодження було вивезено 213,771 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.
Як повідомили в управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, станом на сьогодні на території Закарпатської області у 8 складських приміщеннях і в місцях тимчасового складування накопичено 265,937 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), які необхідно вивезти на утилізацію за межі області. З них, 106,037 тонн ХЗЗР контейнеризованих у 2007-2009 роках, 159,9 тонн – потребують контейнеризації та вивезення. Окрім того на території ВАТ “Хустський агрокомплекс” зберігається 154 тонни забрудненого пестицидами ґрунту. Здійснення заходів з екологічно безпечного знешкодження та дезактивації потребують також тара і приміщення.

Для продовження виконання робіт із забезпечення екологічно безпечного перевезення та знешкодження непридатних ХЗЗР у 2010 році рішенням сесії Закарпатської обласної ради із обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено два мільйони гривень.

Учора у м. Калуш (Івано-Франківська область) відбулася робоча нарада заступника начальника управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Михайла Гайдура з керівником Державного підприємства “Національний центр поводження з небезпечними відходами” Андрієм Любимовим щодо питань проведення найближчим часом необхідних робіт в області. Уже сьогодні дане підприємство залучене до вирішення екологічних проблем регіону, зокрема, вивезення “Преміксу” за межі країни.

За словами начальника держуправління Андрія Погорєлова, очищення області від хімічних відходів – основний пріоритет у роботі обласних екологів. “На території області ХЗЗР залишились у 4 районах: Тячівському – 91,83 тонни, Виноградівському – 36,906 тонн, Хустському – 71,9 тонн, Мукачівському -39,093 тонни та м. Ужгороді – 26,208 тонн, – каже еколог. – Впоравшись із цим завданням ми виконаємо свою частину Програми з очищення території України від небезпечних відходів, яка задекларована у “Стратегії національної політики України на період до 2020 року”.

Закарпаття онлайн