Читайте в черговому номері газети «НЕДІЛЯ»: Хто врятує Солотвинський солерудник? Яка реальна ціна голосу виборця? А ще: інтерв’ю з Володимиром Пановим та щоденник Сергія Федаки…

Черговий номер газети вийде з друку 19 листопада. Не пропустіть найголовнішого…

Без солі та ліків…

Врятувати Солотвинський солерудник на сьогодні може хіба що диво. Або якщо терміново знайдеться інвестор, готовий викинути кілька сотень мільйонів гривень на вирішення проблем консервації старих шахт та розробку нових. І це лише за умови, якщо держава «відпустить» підприємство у вільне плавання. Таких висновків дійшли працівники КРУ в Закарпатській області, провівши державний фінансовий аудит діяльності Державного підприємства «Солотвинський солерудник» за 2008-2009 роки.

 Детальніше про результати дослідження – у інтерв’ю Наталки Логойди з начальником КРУ області Миколою Рябцем читайте у черговому номері газети «НЕДІЛЯ» від 20 листопада

 Яка ж реальна ціна голосу виборця?

За висновками Громадської мережі «ОПОРА» вибори в Закарпатті відбулись демократично, а зафіксовані порушення, що мали місце не мали системний характер та не вплинули на волевиявлення закарпатців. Регіональний координатор громадського спостереження виборів Володимир Феськов повідомив, що Закарпатська обласна виборча комісія оголосила результати голосування до обласної ради. А це означає, що всі міські, сільські, селищні та районні ТВК завершили процес підбиття підсумків результатів волевиявлення закарпатців. Однак, це не означає завершення виборчого процесу.

 Детальніше про вибори, чисельні порушення та скандали читайте у черговому номері газети «НЕДІЛЯ» від 20 листопада

Володимир Панов: «Головне –  чи ці вибори нас чогось навчать» 

Після 31 жовтня жоден представник  політичних сил, які  брали участь у  виборчих перегонах  на Закарпатті, не спробував зробити аналіз, що ж відбулося, як, чому і що  нас чекає далі. Жоден, крім Володимира Панова, який підтримував кандидата на посаду міського голови Ужгорода Володимира Приходька. Панов же зустрівся з  журналістами і спробував  через них донести  до краян свою оцінку і бачення того, з чим ми прийшли  на вибори і з чим  з них виходимо. Більшість ЗМІ обрали зі сказаного, що їм підходило – одні про те, що підкуп виборців став основною технологією багатьох партій, інші оприлюднили доволі різку критику дій, чи радше бездіяльності партії влади.

 «НЕДІЛЯ» розпитувала Володимира Панова про більш глобальне, без персоніфікації – у чому проблема і як бути? Детальніше читайте черговому номері газети «НЕДІЛЯ» від 20 листопада

 Сила звички

Ну, все правильно. Вибори щойно скінчилися, а ціни вже рвонули як навіжені. Причому у великих торгівельних мережах ще тримаються, а от базарники просто оскаженіли. Відчутно, що всякі неофіційні побори з них різко зросли. Активізувалися численні депутати різних рівнів. Колись Шуфрич назвав отак різних бритоголових хлопців у чорних шкірянках, які тусувалися по Мукачеву під час виборів 2003-2004 рр. Тепер більшість подібних типів справді отримало мандати і прагне швидше повернути собі гроші, витрачені на високоінтелектуальну кампанію. Плюс от-от приймуть новий Податковий кодекс, від якого увесь малий бізнес полізе у тінь. Але базарному торгівцю куди ховатись?

Детальніше роздуми «Із щоденника» професора Сергія Федаки читайте у черговому номері газети «НЕДІЛЯ» від 20 листопада

zakarpatpost.net