Закарпаття: До держбюджету з початку року мобілізовано 1 млрд. 045,9 млн. грн., або на 29,7% більше, ніж 2009-го

У середу, 24 листопада, під головуванням керівника краю Олександра Ледиди відбулось розширене засідання колегії обласної державної адміністрації. У засіданні також взяли участь голова обласної ради Іван Балога, його заступник Володимир Закурений, перший заступник голови обласної адміністрації Іван Бушко, заступники Володимир Гоблик, Іван Качур, Віктор Феєр, начальники обласних управлінь, голови районних адміністрацій.

Як повідомив заступник  начальника головного управління економіки Василь Папп, за 9 місяців 2010 року Закарпаття посіло сьоме місце у загальному рейтингу регіонів України. Так, індекс промисловості області у вересні 2010 року порівняно з попереднім місяцем становив 110,1%, по Україні цей показник склав 102,9%.  Приріст, головним чином, досягнуто завдяки успішній діяльності потужних підприємств Закарпаття – ЗАТ «Єврокар», ТОВ «Ядзакі Україна», ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед», ВАТ Мукачівський завод «Точприлад». Разом із тим, скорочення виробництва на 31,6% проти минулорічного періоду спостерігалося у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.
У непростому становищі залишається сільське господарство краю – обсяг  валової продукції галузі зменшився на 1,2 відсотка. Проблемним залишається розвиток тваринництва та молочного скотарства. Серед причин, зокрема, недофінансування тваринницької галузі краю з державного бюджету за минулий рік на суму 698 тис. грн.
Натомість, за 9 місяців 2010 року збільшилися на Закарпатті обсяги будівництва – у 2,3 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. Сьогодні за програмою молодіжного будівництва споруджуються: 37- квартирний будинок в Ужгороді та 36-квартирний – у м. Мукачево. 1 жовтня здано в експлуатацію 15-квартирний   житловий  будинок   по  вул. Університетській у м. Ужгород.
Триває активне залучення інвестицій. За січень-вересень 2010 року в економіку області вкладено 14 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій з 49 країн світу. Сьогодні на Закарпатті працює 822 підприємства з іноземними інвестиціями.
В обласній  комплексній оцінці соціально-економічного розвитку районів і міст першість тримають Берегівський, Виноградівський, Тячівський райони та  місто Чоп.
Наступним розглянутим питанням стало виконання місцевих бюджетів за січень-вересень 2010 року. Надходження до бюджетів усіх рівнів Закарпатської області збільшились майже на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомив начальник фінансового управління Петро Лазар. До державного бюджету мобілізовано 1045,9 млн. грн., що на 29,7% або 239,5 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року та до місцевих бюджетів – 820,6 млн. грн., що на 9,4% або 70,2 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.
Окремо піднімалось питання розрахунків за газ. Нагадаємо, найбільшими боржниками сьогодні залишаються Ужгород та Мукачево. При цьому заборгованості бюджетні установи не мають – проблеми виникають через несплату рахунків населенням.
– Сьогодні треба завершувати перехід населення та бюджетної сфери на автономне опалення. Назад дороги нема. Питання будемо вирішувати на центральному рівні – вже до осені наступного року бюджетні установи повинні мати автономні котельні, а люди користуватись системами індивідуального опалення. Тим, хто не може платити за газ – допоможемо, тих, хто не хоче – примусимо, – наголосив очільник краю Олександр Ледида.
Наостанок, Олександр Олександрович зауважив – до кінця року кожен начальник управління та голова району матиме індивідуальну атестацію за підсумками роботи, звітуватиметься щодо ефективності роботи та конкретних результатів.

Прес-центр Закарпатської ОДА