Закарпаття: ДАІ наполегливо радить усім краянам “перевзути” своїх “коней”

На жаль, Правилами дорожнього руху України не передбачено відповідальності за експлуатацію шин “не по сезону”. На відміну від літа зима висуває більше вимог шинам. Дорога також має свої правила та міру відповідальності за їх порушення.
У зв’язку зі страшною статистикою дорожньо-транспортних пригод у яких від початку року загинуло 83 осіб. Із них 14 – діти. Служба ДАІ Закарпаття хоче нагадати основні причини, чому літню резину все ж таки потрібно змінити на зимову. Літні шини характеризуються жорстким протектором і коли середньодобова температура дорівнює +5-7 ˚ Свони стають “дубовими”. А зимова резина зберігає свою еластичність, чим забезпечує міцніше зчеплення з дорогою. Як стверджують професіонали, при температурі меншій +7 градусів на мокрій дорозі в зимової шини гальмівний шлях на 5-6 метрів коротший у порівняні з літньою, а на снігу різниця сягає до 30 метрів! Зверніть увагу на те, що практично всі страхові компанії виключають із страхових випадків ДТП, яке сталося з причини невідповідності встановлених на транспортний засіб шин із станом дорожнього покриття (ожеледиця та літні шини), при цьому зимовим сезоном вважається період з 15 листопада по 15 березня, а отже автоцивілка в такому випадку не відшкодує втрачені кошти. Також у зв’язку з особливостями географічного розташування Закарпатської області, слід пам’ятати, що за кордоном, за невідповідність шин сезону можна заплатити чималий штраф. І, звісно, основною причиною бажаної зміни шин є безпека самого водія та оточуючих.

Державтоінспекція Закарпаття закликає водіїв не бути легковажними: проявити себе досвідченими водіями та змінити шини на зимові. Але навіть при цьому завжди слід враховувати дорожню обстановку при виборі  швидкості та дистанції руху!