Закарпаття: Аграрії Мукачівщини заготовили 915 тонн високоурожайних сортів озимої пшениці

Не дивлячись на всі ці негаразди, мукачівські аграрії продовжують працювати і знаходять шляхи виходу з тупикових ситуацій. Прогнозом під урожай 2011 року передбачається посіяти озимих зернових культур на площі 8300 га., в т.ч. озимої пшениці – 7000 га. та озимого ячменю – 1300 га., ярих культур – 12974 га. При загальній потребі насіння 832 тонни заготовлено 915 тонн високоурожайних сортів, окремі з них пройшли випробування у наших умовах.

Крім того, деякі господарства придбали 20 тонн елітного насіння з «Державного резервного насінневого фонду України». Для протруєння насіння більшість товаровиробників закупила протруйники та під сівбу – мінеральні добрива. Про це кореспонденту інтернет-видання «Панорама Мукачева» повідомили в управлінні агропромислового розвитку Мукачівської РДА.

Ведуться переговори з банківськими установами про видачу кредитів аграріям під заставу майбутнього урожаю. Для активнішого залучення коштів у сільське господарство вважається необхідним утворити добре організований і контрольований державою ринок землі. Не погано було би повернутися до практики укладання договорів на закупівлю зерна в державний резерв з видачею авансом аграріям пального на проведення посівної компанії.

Розуміючи те, що часто нові землевласники не в повній мірі розуміють окремі аспекти ведення сільського господарства, працівники управління агропромислового розвитку Мукачівщини надають щоденну консультаційну інформацію з різних питань.

Якщо всі разом аграрії і державні чиновники візьмуться за спільну справу, то в найближчий час аграрний сектор вдасться вивести з скрутного становища.

Інтернет-видання “Панорама Мукачева”