«Фронт Змін» створив в облраді власну фракцію і підтримав підприємців

У вівторок, 30 листопада, відбулося друге і завершальне пленарне засідання дебютної сесії Закарпатської облради нового VI скликання. На відміну від першого засідання, депутати зуміли впоратися з питаннями порядку денного за неповні дві з половиною години.

І це, незважаючи на незапланований розгляд питання про підтримку звернення підприємців Закарпаття до Президента України з вимогою накласти вето та відправити на доопрацювання Податковий кодекс. Це питання актуалізувалося на фоні протестних акцій підприємців на столичному Майдані, а також після проведення у неділю, 28 листопада, в Ужгороді зборів представників малого та середнього бізнесу краю. На збори запросили депутатів обласної та ужгородської міської рад, яким відтак доручили підтримати звернення з вимогами підприємців до керівництва держави. Від «Фронту Змін» на зібранні підприємницького активу були присутні депутати Андрій Баганич та Богдан Кинів.

Тож у вівторок вранці, перед самим відкриттям обласної сесії підприємці не лише вручили усім депутатам текст звернення, але й підтримали свої вимоги пікетуванням. Представникам протестуючих надали слово для озвучення своїх позицій у сесійній залі, услід за чим відбулось обговорення з участю депутатського корпусу. Майже відразу стало зрозуміло, що формалізована на попередньому засіданні депутатська більшість не налаштована стати на бік підприємців. Зокрема, прозвучала пропозиція не підтримувати одразу запропоноване підприємцями звернення, а створити тимчасову комісію з «напрацювання предметного тексту». Скидалося на те, що весь запланований сценарій зводився до банального затягування й тимчасової розрядки ситуації. Виступаючи з цього приводу, депутат від «Фронту Змін» Андрій Масло закликав депутатів усе ж таки проголосувати за звернення підприємців, а вже потім створювати комісію для обґрунтування і уточнення позицій. Адже одне іншому не суперечить.

Резонність та раціональність позиції депутатів «Фронту Змін» підтвердилась буквально одразу по завершенню сесії. Жодного звернення депутатська більшість так і не підтримала, зійшовшись на рішенні про «тимчасову комісію з напрацювання предметного звернення до центральної влади щодо Податкового кодексу». Простіше кажучи, проблему пустили по приреченому бюрократичному колу. Однак, якщо й перехитрили когось представники провладної більшості, то хіба лише самих себе. Не встигли депутати покинути будівлю Ради, як усі інформагентства уже тиражували новину про ветування Президентом Податкового кодексу. Тож вийшло, що навіть морально-декларативної підтримки від провладних депутатів підприємці не дочекались. І створена тимчасова комісія уже по-суті ніби й не потрібна…

Серед інших важливих подій цього сесійного дня, слід відзначити обрання заступника голови обласної ради. Вакантною ця посада залишалась усього тиждень, після чого її, за підтримки неформальної депутатської більшості в складі ЄЦ і ПР, віддали представнику «Батьківщини». Проти цього призначення проголосували три депутати, а ще дев’ять, в тому числі у повному складі депутати від «Фронту Змін», – утримались. Коментуючи після сесії позицію своїх колег-однопартійців, керівник депутатської фракції «Фронт Змін» Роберт Бровді відзначив:”Наше бачення ситуації з обранням керівництва обласної ради дуже чітке і прагматичне. Якщо політична сила входить у більшість з правлячою партією, вона стає частиною влади. В іншому випадку, вона стає опозицією. Третього не дано. Своє рішення ми озвучили і його дотримуємось. У більшість не входимо, а значить участі в розподілі керівних посад не беремо. Бути однією ногою у владі, а іншою в опозиції – в принципі можливо. Але це вже називається «призначувана» опозиція. Якщо такий вибір зробили депутати з фракції «Батьківщина» – це їх право і демонстрація їхнього розуміння опозиційності. Ми ж себе у подібній ролі не бачимо, тому від голосування утримались».

В ході другого пленарного засідання, депутати вирішили ряд організаційних питань. Зокрема, затверджено регламент роботи обласної ради VI скликання, який за винятком косметичних змін, майже не відрізняється від попереднього. До речі, внесені напередодні сесії депутатами від «Фронту Змін» зміни та доповнення до регламенту щодо прав та повноважень опозиції, чомусь не були підтримані. Навіть представниками тих сил, що на словах постійно декларують себе опозиційними. Зрештою, рішенням сесії затверджено також положення про постійні комісії обласної ради й визначено їх персональний склад.

«Фронт Змін» отримав згідно розподілу наступне представництво в комісіях: членом постійної комісії з питань бюджету обрано Роберта Бровді; заступником голови комісії з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій – Мирослава Білецького; секретарями постійних комісій з питань законності та правопорядку, а також з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних менших та інформаційної політики обрано відповідно Андрія Масло та Валерія Лунченка; членом постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів – Богдана Киніва.

На завершення сесії головуючий оголосив про створення в обласній раді депутатської фракції «Фронт Змін», яку очолив, одночасно ставши членом президії обласної ради, керівник Закарпатського регіонального осередку Політичної Партії «Фронт Змін» Роберт Бровді.

Прес-служба Закарпатської обласної організації Політичної Партії «Фронт Змін»

zakarpatpost.net