Ужгород: У Новорічну ніч лелека приніс 11 немовлят!

2 січня, міський перинатальний центр, на кожному поверсі ялинка, крик новонароджених, татусі, що прийшли до дружин та до маляток, які стали новорічними подарунками, мабуть, найкращими у світі й у всьому житті. Лікарі заклопотані, бо ж і роботи, як завжди, багато.
За словами лікарки Наталії Данилюк, у другому пологовому відділенні в ніч на 1 січня народилося четверо малят. Дітки народилися переважно здоровими, майже всі пологи були партнерськими й чоловіки трималися доволі добре. “Цієї ночі чоловіки не непритомніли. А жінки народжували без ускладнень, пологи були нормальні. У нашому відділенні протягом 1 січня народжували сім жінок”, — розповідає лікар-ординатор Іван Зейкан. Загалом 11 немовлят народилися у першу ніч 2011 року.

Першим на світ о 0.05 з’явився хлопчик, первісток у 24-річної ужгородки Катерини Амбруш. Вона каже, що малюка в родині планували, назвати хочуть Іванком. Щаслива жінка казала, що це якісь неймовірні відчуття, коли з’являється дитя. “Поки перейми — все болить, але потім усе забувається, бо це таке щастя. Саме тепер для мене цей Новий рік — найкращий”, — радіє пані Катерина.

Наступним о 0.20 народився теж хлопчик у 28-річної ужгородки Лесі Боднар. Усміхнена й із гарним почуттям гумору породілля так і очікувала, що народжуватиме в Новорічну ніч. Вона ще 1 квітня пообіцяла чоловікові подарунок на Новий рік. Сім’я також виховує 10-річну донечку. Як зазначає пані Леся, це був найкращий Новий рік у її житті, тим паче, “що це такий подарунок, якого вся родина так чекала від Діда Мороза”. Батьки назвуть свою крихітку Сашком.

О 0.30 ужгородка Іветта Боднар народила первістка. “Можливо, дитина і справді від Бога… Адже коли планували, то не виходило, а потім… Хочеться, мабуть, ще дівчинку”, — розповідає породілля. Жінка зізнається, що Новий рік “зустрічався трішки важко”, але ця “важкість” компенсувалася щастям метеринства.

Коли ми заходили до ужгородки Ірини Петрушко, вона якраз годувала свого маленького. У 33 роки жінка народила другу дитинку — хлопчика, різниця між дітьми — 12 років. Він був четвертим за ніч із 31 грудня на 1 січня, з’явився на світ о 1.00. “Під час пологів мій чоловік поводився дуже достойно, підтримав і допоміг мені”, — зазначила породілля.

Далі була перерва на якісь дві години, а вже о третій ночі було чутно голосочок нарешті дівчинки — донечки 34-річної мешканки Сторожниці Еріки Ганусиної. “Ми дуже хотіли лялечку, тільки татко довго не міг наважитися. То ми його ледве вблагали за десять років. Це вже в нас друга дівчинка, першій — десять років. До речі, вона найбільше хотіла, аби ми купили сестричку або братика. І вже нарешті ми купили дівчинку, назвемо її Ангелінкою. То наше янголятко”, — тішиться матуся. Пані Еріка вважає і радить молодим батькам одразу після шлюбу народжувати кілька діток, бо за великої різниці це все ж важче, особливо після 30 років.

Мам разом із дітлахами мали виписати наступного дня, 3 січня. Для породіль, як вони вважають, це був найкращий Новий рік із найкращим подарунком долі…

Евеліна Гурницька, РІО