Закарпаття: Для юних краян різдвяні святки — радісна пора подарунків, частувань та колядування

Нещодавно тячівські малята мали можливість ще раз порадіти різдвяному диву та порадувати своїм співом дорослих. Адже з ініціативи та за фінансової підтримки народного депутата України Василя Петьовки в Тячівському та Рахівському районах започаткували огляд-конкурс на краще виконання дитячих колядок.

Наприкінці грудня на Тячівщині змагалися вихованці шкіл з угорською мовою навчання. А днями у райцентрі та в Тересві відбувся огляд-конкурс на краще виконання дітками колядок східного християнського обряду. Вихованці дитсадків та школярі початкових класів демонстрували своє вміння співати колядки та сценічну майстерність уже перед численною публікою. Оцінювало дитячий спів солідне журі: помічник-консультант народного депутата України Василя Петьовки Степан Хома, депутати обласної ради Марія Думнич, Валерій Мурга, благочинний Вонігівського благочинія отець Дмитро Бадюк, заступник голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, голова райорганізації Єдиного Центру Василь Йовдій. Направду, їм випала непроста робота, адже малечу завжди оцінювати важко. Бо ж навіть коли дітки забували слова чи збивалися з ритму, все одно залишалися зворушливими та щирими. Напевно, наймилішими були дошкільнята. Адже почувалися перед великою аудиторією абсолютно природно, а якщо й запиналися, то це теж виглядало дуже мило.

До речі, серед малечі можна було побачити ангелів, царів, пастушків, навіть с п р а в ж н і х різдвяних зірок. Батькам, напевно, довелося добряче попрацювати над костюмами діткам і собі на радість. Зате чепурненькі малята і самі вдосталь накрасувалися, і дорослих утішили.
Власне дошкільнята змагалися у першій частині яскравого дійства. У Тячеві у конкурсі взяли участь вихованці дев’яти дитсадків населених пунктів Тереблянської долини і райцентру, а в Тересві 6 колективів від ДНЗ.

У райцентрі найбільше до вподоби журі припали виступи Кричівського дитсадка, Буштинського ДНЗ № 3 та Тячівського ДНЗ № 5, котрі посіли відповідно перше, друге і третє місця. У Тересві 1-ше місце здобув Бедевлянський ДНЗ, 2-ге – Вільхівський, а 3 – Кривський дитсадки.

У наступному етапі конкурсу змагалися учні 1-4 класів. Дітки поводилися вже зовсім подорослому, кожен колектив виконав по декілька колядок та навіть різдвяних пісень. У райцентрі з-поміж понад десятьох шкільних колективів пальму першості журі віддало вихованцям Тячівської першої школи ім. В.Гренджі-Донського, другими стали учні Груниківської дев’ятирічки і третіми – Колодненської ЗОШ І-ІІІ ст. У Тересві перше місце вибороли учні Грушівської ЗОШ І-ІІІ ст., 2-ге – Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст., 3-тє – Тересвянська ЗОШ І-ІІІ ст. Аналогічний конкурс під патронатом Василя Петьовки провели і на Рахівщині – у райцентрі та Ясінях. У Рахові серед
ДНЗ першість здобув дитячий садочок № 4, друге місце присудили Рахівському ДНЗ № 3, а третє отримав Богданський дитсадок.

У Ясінях 1-ше місце – Ясінянський ДНЗ № 2, 2-ге – Квасівський дитсадок, 3-тє – ДНЗ з угорською мовою викладання смт. Ясіня.

Серед школяриків перемогу здобули у райцентрі Рахівська ЗОШ № 3, у селищі – Ясінянська ЗОШ І-ІІ ст. № 3. У Рахові 2-ге та 3-тє місця отримали Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст. та Рахівська ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. відповідно. У Ясінях другими стали учні Лазіщинської ЗОШ, а третіми – вихованці Квасівської загальноосвітньої школи.

Призи перевершили усі сподівання – переможці отримали від Василя Петьовки телевізор та DVD, а інші призери – музичний центр. Та найбільше тішилася дітвора мобільним телефонам, котрі кращі з кращих отримали як щедру винагороду за старання. До речі, в Тячеві мобільний телефон дістався в подарунок і одній з учасниць, котра 10 січня відзначала день народження.

Крім того, жоден учасник дійства не залишився без солодкого подарунка. Таким чином, огляд-конкурс став справжнім святом як для дітлахів, так і для їх наставників та батьків.

Лідія Стасів, Закарпаття online