Прокуратура Закарпаття: Екоінспектори не контролюють належним чином внесені ними приписи про усунення порушень

Прокуратура Закарпатської області  перевірила чи дотримується Закарпатська екоінспекція законодавства у  сфері охорони  навколишнього природного середовища. Зокрема, під час перевірок встановлено, що екологічна  інспекція не додержується вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів.

За  інформацією начальник віділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства прокуратури області Олега ОПІШНЯКА, перевірки інспекції, проведені протягом 2010 року, як правило, носили формальний характер, не всі винні особи були притягнуті до адмінвідповідальності, виконання вимог внесених приписів не контролювалося, а за їх невиконання винні не притягуються до відповідальності. Також не завжди за результатами перевірок нараховуються збитки.

Зокрема, перевірками облдержекоінспекції  в 2010 році встановлено, що ряд  приватних підприємств краю не отримавши дозвіл та ліміти на утворення і розміщення відходів, забруднювали атмосферне повітря та користувалися водними ресурсами без відповідних дозволів.

Крім того, кілька товариств області, так і як ТОВ „Берегівський консервний завод”, ВАТ „Мукачівський завод „Точприлад”, ТОВ „Корадо Каннінг Інкорпорейтед”, ВАТ „Мукачівська трикотажна фабрика „Мрія” видобували прісні підземні води, без спеціальних дозволів на користування надрами.

Однак, на виявлені порушення державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища реагували тільки притягненням винних осіб до адмінвідповідальності  та внесенням приписів, нерідко лише формальних. Крім того, діяльність згаданих суб’єктів господарювання, за винятком декількох, не зупинялась.

Прокурорська  перевірка також показала, що державні інспектори не контролюють належним чином внесені ними приписи про усунення порушень. Через це тривалий час не усуваються порушення, а винні особи уникають відповідальності.

Також держекоінспекція виявила випадки  складування виробничих відходів без  будь-яких дозволів та документів. Шкода  від забруднення і засмічення земель відходами, збитки від самовільного водокористування та наднормативних викидів  забруднюючих речовин в повітря нараховувалися тільки в окремих випадках.

Подекуди  підприємці самовільно розпочинали  використання не за цільовим призначенням земельної ділянки, а екоінспектори, у свою чергу, не нараховували шкоду, заподіяну внаслідок нецільового використання ділянки.

На  підставі вищенаведеного, прокуратура  Закарпатської області направила  подання Закарпатській держекоінспекції з вимогою усунути виявлені порушення та вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб. Внаслідок прокурорського реагування  до відповідальності притягнуто 6 посадовців Закарпатської держекоінспекції, повідомили з прес-служби прокуратури області.