Закарпаття: Ветеран природоохоронної справи Юрій Ярема не уявляє свого життя без лісу

[Total: 0    Average: 0/5]

Він дуже любить ліс і не мислить свого життя без нього. Мова йде про Юрія Миколайовича Ярему, заступника начальника наукового відділу НПП «Синевир». Днями йому виповнилося 60 років.
Юрій Ярема народився і виріс у мальовничому селі Негровець. Трудився змалку і не втрачав жодної нагоди у вільний час відвідати чарівний храм лісу, де чимало красот і таємниць. Аби їх пізнавати більш детально, Юрій виїздив на навчання у Сторожинецький лісовий технікум. Здобувши відповідну освіту, трудився техніком-лісівником у тоді ще Колочавському лісництві (зараз ПОНДВ). Робота йому подобалась, але в 1970 році прийшла повістка з військкомату і йому довелося виконати свій громадянський обов’язок.
Повернувшись додому, пішов працювати майстром лісового господарства та лісових культур знову ж таки в Колочавське лісництво, а заодно, без відриву від виробництва, здобував освіту у Хустському лісовому технікумі. Після закінчення навчання Юрію Яремі довірили очолити Колочавське лісництво. В той період він зумів зарекомендувати себе, як здібний керівник, господарник, професіонал і просто добра людина.

Вже будучи лісничим, Юрій Миколайович поступив до Київської сільськогосподарської академії, де заочно навчався на факультеті лісового господарства. Він успішно поєднував відповідальну роботу та навчання.

В 1989 році на території Тереблянської долини Міжгірщини засновано національний природний парк «Синевир», куди Юрій Миколайович і прийшов працювати лісничим Квасовецького лісництва. Тоді за його ініціативи була побудована велика контора в урочищі Квасовець, інші господарські об’єкти. Через сім років Ярема став науковим співробітником НПП «Синевир», а зараз обіймає посаду заступника начальника наукового відділу. Він багато трудиться, головним чином, над основною науковою працею національного парку – «Літописом природи».

З нагоди визначної життєвої події – 60-річного ювілею – адміністрація НПП «Синевир» щиро вітає Юрія Миколайовича і бажає йому міцного здоров’я, щастя, радості і оптимізму.

“Синій Вир” для mizgir.com.ua

Comments are closed.