Закарпаття: Минулоріч у гірському краї оздоровили 77 512 дітей

У четвер, 3 лютого, в Ужгороді під головуванням заступника голови Закрапатсьокї ОДА Івана Качура відбулось засідання колегії  управління у справах молоді та спорту, на якій йшлося про підсумки дитячої оздоровчої кампанії-2010 та плани на цей рік.  У нараді взяли участь представники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів та керівники оздоровчих закладів.
Виконувач  обов’язків начальника управління у справах молоді та спорту Олена Куцин повідомила, що минулого року в області дитячим оздоровленням було охоплено більше половини школярів, загалом 77 512 дітей. В краї вдалося збільшити мережу оздоровчих закладів до 557. На відпочинок та дозвілля дітей було виділено понад 20 мільйонів гривень. В рейтинговому показнику за результатами оздоровчої кампанії-2010 Закарпатська область зайняла восьму сходинку в державі.
Серед основних недоліків кампанії, про які відверто розповідали учасники наради – замалий відсоток дітей, які оздоровлювалися в таборах з цілодобовим перебуванням. Також наголошувалося на необхідності збільшення фінансування видатків на харчування дітей в оздоровчих закладах. Як позитив відзначали залучення до кампанії спонсорів, які виділили 4,2 мільйона гривень. Найкраща співпраця з благодійниками – на Перечинщині та Свалявщині.
Олена Куцин констатувала: в області  вже почалася підготовка до літнього оздоровчого сезону. Проводиться інвентаризація дитячих оздоровниць, вирішуються питання фінансового забезпечення оздоровлення дітей і студентів, у тому числі пільгової категорії.
Заступник голови облдержадміністрації Іван Качур зауважив, що цього року влада акцентуватиме увагу на якісному оздоровленні школярів. Відзначалося, що першочергово необхідно забезпечити оздоровленням дітей із соціально уразливих сімей.
– Завдання, які ставилися урядом перед обласною адміністрації щодо оздоровлення учнівської молоді виконані. Ми забезпечили 50-ти відсоткове охоплення дітей, більше того вдалося розширити мережу закладів. Але нас непокоїть той факт, що доволі незначний відсоток дітей мали змогу провести дозвілля  на базі санаторно-оздоровчих закладів. Тому цьогоріч плануємо розширити мережу закладів з цілодобовим перебуванням дітей. Будемо активніше розвивати й мережу таборів-наметів, активніше долучати до оздоровлення й закарпатські оздоровниці. В планах також збільшити фінансування дитячого оздоровлення майже на чверть – до 25 мільйонів. Формального підходу до кампанії не буде,  – резюмував Іван Качур.

Прес-центр ОДА