Закарпаття: Кабмін прийняв рішення по Солотвинському солеруднику

[Total: 0    Average: 0/5]

За результатами виїзного засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 27 січня в селищі Солотвино Тячівського району видано ряд доручень, якими передбачено вжити заходи для стабілізації ситуації на солеруднику.

За результатами доповідей та з урахуванням їх обговорення комісія вирішила:

1. Міністерству аграрної політики і продовольства спільно з Закарпатською облдержадміністрацією для визначення подальших шляхів ліквідації шахт державного підприємства “Солотвинський солерудник” замовити виконання комплексу науково-дослідних робіт, зокрема проведення дистанційного зондування та індикаторного дослідження зон карсту.
2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Фонду державного майна подати Кабінету Міністрів в установленому порядку, розробити законопроект “Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації” щодо вилучення державного підприємства “Солотвинський солерудник” з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
3. Міністерству аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством   надзвичайних    ситуацій  та Закарпатською облдержадміністрацією визначити обсяги витрат для проведення
першочергових заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на державному підприємстві “Солотвинський солерудник”.
4. Міністерству надзвичайних ситуацій подати проект рішення про залучення додаткових коштів для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та проведення невідкладних заходів, пов’язаних з недопущенням техногенної катастрофи на території Солотвина, в тому числі для вивчення небезпечних гідрогеологічних явищ.
5. Закарпатській облдержадміністрації спільно з органами виконавчої влади та НАН України підготувати та подати Кабінету Міністрів на затвердження програму розв’язання екологічних, соціальних та виробничих проблем  селища.
6. Закарпатській облдержадміністрації спільно з Міністерством екології та природних ресурсів, Міністерством надзвичайних ситуацій, Міністерством аграрної політики та продовольства організувати моніторинг екологічної ситуації та об’єктів цивільно-промислової забудови в зоні розповсюдження небезпечних техногенно-екологічних процесів у  Солотвині та вжити заходи  щодо обмеження доступу місцевих жителів і відпочиваючих до небезпечних місць зони карстових проваль.
7. Міністерству аграрної політики та продовольства спільно з Закарпатською облдержадміністрацією розробити проект ліквідації державного підприємства “Солотвинський солерудник” відповідно до вимог Гірничого закону та Кодексу України “Про надра” та подати його разом з розрахунками і обгрунтуваннями для прийняття Кабінетом Міністрів відповідного рішення щодо джерел і обсягів фінансування.
8. Міністерству охорони здоров’я, Міністерству фінансів, Міністерству економічного розвитку і торгівлі передбачити кошти для будівництва підземних відділень алергологічних лікарень за рахунок державних капітальних видатків або під час внесення змін до державного бюджету.

Прес-центр ОДА

Comments are closed.