Закарпаття: За крадіжку каналізаційних люків — за грати

[Total: 0    Average: 0/5]

Штраф до 3400 гривень, два роки виправних робіт чи 15 років ув’язнення. Таке покарання пропонує уряд за навмисне пошкодження або псування об’єктів житлово-комунального господарства. Крадіжки кришок каналізаційних люків, які сьогодні залишаються одним з найпоширеніших видів злочину, також належать до цієї категорії.
Повідомлення про крадіжку металевих кришок люків днями надійшло у чергову частину Мукачівського МВ УМВС. Оперативно відреагували працівники карного розшуку. За кілька днів у поле зору правоохоронців потрапив 33-річний місцевий житель. Як з’ясувалось пізніше, саме ця людина до пункту металобрухту кілька разів звозила металеві кришки люків на таксі. Працівникам пункту це також здалось підозрілим. Тим паче, що всі працівники згаданих пунктів неодноразово отримали відповідні попередження про можливі випадки незаконної здачі металевих конструкцій. Невдовзі чоловіка затримали. За його словами, через відсутність постійної роботи, необхідність годувати сім’ю (у нього двоє малих дітей) він змушений був таким чином заробляти. Злочинний “бізнес” на кришках — рентабельний: продати їх можна без проблем. За стандартну 65-кілограмову кришку пропонують трохи більше як 100 гривень, хоча державі завдано збитків на суму понад 900 гривень. Мукачівець, як з’ясувалося, викрав п’ять таких кришок. Наразі проти нього порушили кримінальну справу.

Проект закону про посилення відповідальності за окремі правопорушення у житлово-комунальному господарстві схвалили народні депутати 3 лютого. Ним пропонується доповнити четвертий розділ Кримінального кодексу України статтею 194-2 — «Умисне псування об’єктів житлово-комунального господарства».

Наталія МАШІКО, Мукачівський МВ УМВС України в Закарпатській області

Comments are closed.