У БЮТі пропонують карати за наругу над мовою

[Total: 0    Average: 0/5]

У Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо запровадження кримінальної відповідальності за наругу над державною мовою та мовами національних меншин України. Автором документу є БЮТівець Юрій Гнаткевич, повідомляє сайт парламенту.Як зазначається у пояснювальній записці до документу, прийняття цього законопроекту “обумовлено потребою запровадження кримінальної відповідальності за наругу над мовами в Україні для запобігання публічного приниження чи зневажання, навмисного спотворення української або інших мов в офіційних документах і текстах”.

Метою законопроекту, як зазначив автор, є “виховання у громадян, незалежно від їхньої національної належності, розуміння соціального призначення української мови як державної та поваги до мов національних меншин”.

БЮТівець пропонує карати за публічну наругу над державною мовою України штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами строком до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років.

За публічну наругу над російською мовою та іншими мовами національних меншин України пропонується карати штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами строком до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років.

Українська Правда

 

Comments are closed.