Микола Бутенко (Закарпатська ДПА): Подання громадянами декларацій про доходи продовжено до 1 травня 2011 року

[Total: 0    Average: 0/5]

У вівторок, 15 лютого, в Ужгороді у ДПА у Закарпатській області відбулася прес-конференція, присвячена особливостям кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році.

Заступник голови облДПА  Микола  Бутенко повідомив журналістам, що цьогорічна кампанія декларування доходів особливо не відрізняється від минулорічної. Єдиною відмінністю є те, що термін подання декларацій, згідно із Податковим кодексом України,  продовжено до 1 травня 2011 року. Особливо слід звернути увагу платників податків, які мають право подати декларацію для отримання податкового кредиту. Якщо раніше Закон дозволяв їм подавати таку декларацію протягом року, то зараз вони також мають подати декларацію до 1 травня.

Микола Бутенко також проаналізував минулорічну кампанію декларування. Він розповів журналістам, до податкових органів Закарпатської області у 2010 році було подано майже 8,5 тисяч декларацій про доходи, одержані у 2009 році, що на 15 % більше, ніж  було  подано  у  2009 році декларацій про доходи за 2008 рік. 20 декларацій подано резидентами, які отримали іноземні доходи, 9 нерезидентами (громадянами інших країн), у 50 випадків задекларовано інвестиційний прибуток, у 233 випадках – доходи від продажу нерухомого майна, в 1430 – доходи від продажу рухомого майна, у 549 – від отримання спадщини. За тими деклараціями, в яких задекларовано доходи і визначено суму податку до сплати, до бюджету сплачено 2,3 млн. грн.

З усіх поданих у 2010 р. декларацій 60% (5100) подано з метою реалізації права на податковий кредит, в т.ч. 4890 декларацій з витратами на навчання, 210 – з витратами на сплату відсотків за іпотечним кредитом. За результатами проведених розрахунків за такими деклараціями громадянам повернуто 3,2 млн. грн.

Доходи у розмірі більше 1 млн. грн. минулого року задекларував тільки один закарпатець – мешканець м. Мукачево. Троє громадян – із Перечинського, Мукачівського районів та Хуста – задекларували доходи від 500 тис. грн. до 1 млн. грн.

Чистий дохід у розмірі понад 1 млн. грн. задекларували і троє підприємців – з Іршавського, Хустського та Тячівського районів, ще 4 підприємці протягом 2009 року сплатили до бюджету понад 1 млн. грн. податків (один з Тячівського району та троє з Хустського).

На прес-конференції зазначалося, що податковими органами постійно аналізуються наявні інформаційні ресурси. І після 1 травня 2011 року громадян, які не виконали свого конституційного обов’язку з подання декларації, зобов’яжуть це зробити. До прикладу, минулого року за  результатами такого аналізу було виявлено, що один громадянин у 2009 р. отримав інвестиційний прибуток від безоплатного отримання частки у статутному фонді товариства у розмірі понад 6,6 млн.грн. Проведеною перевіркою встановлено, що громадянин декларацію про доходи не подав, податок до бюджету не сплатив. За результатами перевірки йому донараховано понад 1 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб.

Начальник управління оподаткування фізичних осіб Ігор Кріль повідомив представникам ЗМІ, що станом на 14 лютого 2011 р. до податкових органів Закарпатської області вже подано 555 декларацій про доходи, одержані у 2010 р. Найбільш активні, як і минулого року, ужгородці, вони вже подали  232 декларації. Традиційно більшість поданих декларацій стосується права на податковий кредит за оплату навчання – 411, або 74%.

Також Ігор Кріль наголосив, що податківці всебічно сприяють поданню декларацій, надають безкоштовно бланк та допомагають у заповненні декларації. Для створення сприятливих умов та для зручності платників робочий день в усіх інспекціях продовжено, у вихідні –  у кожній податковій інспекції працює черговий. На допомогу платникам податків у приміщеннях податкових інспекцій оформлені тематичні стенди, на яких розміщені зразки заповнення декларацій, а також відповіді на запитання щодо декларування доходів, з якими звертаються найчастіше.

І хоча кампанія декларування доходів триватиме на місяць довше, податківці закликати громадян не відкладати подання декларацій на останні дні та вже завітати до податкової інспекції за місцем проживання.

ДПА у Закарпатській області

Comments are closed.