Закарпатський рейтинг «Лідер року-2010» назвав переможця у номінації «Культурно-просвітницька діяльність у 2010 році»

[Total: 0    Average: 0/5]

Експерти закарпатського щорічного рейтингу «Лідер року» на засіданні, яке проходило у вівторок, 15 лютого визначилися з фіналістами. По кожній номінації було визначено п’ятірки кращих з кращих. На заключному засіданні Експертної Ради був названий переможець у номінації «Культурно-просвітницька діяльність у  2010 році».

Серед претендентів на нагороду у фіналі із 20 номінантів залишилися п’ять найдостойніших :

Книга «Ужгород крізь віки» автор С. Федака

Музей «Старе село» с. Колочава

Фестиваль «Берег-фест» м. Берегово

Тарас Ловка, ректор Ужгородської греко-католицької академії с. Минай

Академічний хор «Кантус» м. Ужгород

За підсумками голосування, перемогу у цій номінації здобув:

Професор, викладач УЖНУ  Сергій Федака за книгу «Ужгород крізь віки»

У повнокольорове видання увійшло близько сотні історичних нарисів про місто, які історик публікував за останні десять років у місцевих газетах.

У книжці відтворено 5 історичних періодів Ужгорода: від середньовіччя до наших часів. Подано портрети окремих видатних городян, нариси про площі, вулиці, парки міста. Багато матеріалів присвячено містобудуванню. Прослідковано численні перипетії історії ХХ століття, коли в Ужгороді змінилося шість державно-політичних режимів.

«Десять років тому я мав щасливу можливість змінити амплуа політичного оглядача, яке склалось у місцевих ЗМІ, і зайнятися історичною працею, — прокоментував свій літературний доробок Сергій Федака. — У книгу увійшли не всі нариси, але мені вдалося відобразити різні історичні нюанси Ужгорода».

Доповненням до видання є дві карти Ужгорода — 1863 року та чехословацької доби — 1928 року. У книзі також використані репродукції картин закарпатських художників Ерделі, Шолтеса, Бокшая з виставки «Ужгород та ужгородці».

Нагадаємо, що щороку на звання «Лідер року» висуваються кращі підприємства краю, фінансові установи, туристичні фірми та готельні комплекси, навчальні, медичні, оздоровчі заклади, засоби масової інформації і, звісно ж, люди – ті, хто має серйозний вплив на громадсько-політичне життя області.

Списки учасників рейтингу формуються за результатами проведеного опитування та анкетування, а вже кращі «п’ятірки» та переможців визначають члени Експертної Ради, до якої входять представники ЗМІ області: Тетяна Вашаргелі, Світлана Ковбиця, Валентина Пастухова, Сергій Федака, Наталка Зотова, Михайло Носа, Лариса Подоляк, Віталій Мещеряков, Лариса Липкань, Олександр Коробко, Петро Поліха, Ганна Валюк, Людмила Орос, Леся Кулагіна, Олена Уманців, Володимир Павлюх, Наталка Петерварі, Сергій Гудак, Андрій Ганусич.

Церемонія нагородження запланована на 25 лютого у місті Ужгороді.

zakarpatpost.net

Comments are closed.