Закарпатський рейтинг «Лідер року-2010» відзначить Станіслава Аржевітіна за проект «Старе село» у Колочаві

[Total: 0    Average: 0/5]

Експерти закарпатського щорічного рейтингу «Лідер року» на засіданні, яке проходило у вівторок, 15 лютого визначилися з фіналістами. По кожній номінації було визначено п’ятірки кращих з кращих. На заключному засіданні Експертної Ради були названі переможці спеціальних премій у різних галузях.

Станіслав Аржевітін отримає нагороду за відродження проекту колочавського скансена «Старе село».

Поки що скансен, заснований 2007 року, перебуває в процесі активної розбудови, тому на його території ви ще не знайдете кас з квитками, екскурсоводів і подібних ознак діючого музею. Але можна самостійно оглянути вже існуючі споруди музею і поспостерігати за роботою артілі майстрів.

Колочавський скансен «Старе село» розташований в урочищі Чертежик під полониною Красною. Автентичні споруди для скансену розшукували у Колочаві та навколишніх селах і викуповували у господарів.

Колочавський скансен «Старе село» – перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті, який відтворює матеріальне, духовне та культурне життя на Верховині. Він став четвертим музеєм, створеним в рамках проекту «Колочава – село десяти музеїв», що його ініціював і реалізує власним коштом відомий політик і бізнесмен Станіслав Аржевітін, дитячі роки якого минули у Колочаві. Мета колчавського музейництва – зберегти самобутню історію села та привернути увагу туристів. З 2008 року музеї Колочави буде включено до Синевирського туристичного маршруту. Сьогодні вже діє п’ять музеїв: «Старе село», «Радянська школа», «Чеська школа», музей видатного чеського письменника Івана Ольбрахта та музей-пам’ятка барокової народної архітектури 1795 р. – дерев’яна церква Святого Духа. Невдовзі до цього переліку додасться ще два об’єкти – «Лісова управа» та «Вузькоколійка»; розробляються проекти ще чотирьох музеїв.

Нагадаємо, що щороку на звання «Лідер року» висуваються кращі підприємства краю, фінансові установи, туристичні фірми та готельні комплекси, навчальні, медичні, оздоровчі заклади, засоби масової інформації і, звісно ж, люди – ті, хто має серйозний вплив на громадсько-політичне життя області.

Списки учасників рейтингу формуються за результатами проведеного опитування та анкетування, а вже кращі «п’ятірки» та переможців визначають члени Експертної Ради, до якої входять представники ЗМІ області: Тетяна Вашаргелі, Світлана Ковбиця, Валентина Пастухова, Сергій Федака, Наталка Зотова, Михайло Носа, Лариса Подоляк, Віталій Мещеряков, Лариса Липкань, Олександр Коробко, Петро Поліха, Ганна Валюк, Людмила Орос, Леся Кулагіна, Олена Уманців, Володимир Павлюх, Наталка Петерварі, Сергій Гудак, Андрій Ганусич.

Церемонія нагородження запланована на 25 лютого у місті Ужгороді.

zakarpatpost.net

Comments are closed.