Закарпаття: Подробиці про арешт санлікаря-хабарника — Міліцейська версія

Не секрет, що для того, аби відкрити магазин чи кафе, потрібен цілий ряд дозволів відповідних контролюючих органів, а серед них і санстанції. Лише от окремі ласі до грошей санітарні чиновники думають при цьому не стільки про діло, як про власну вигоду…

Закарпатські міліціонери отримали заяву від молодої жительки одного з сонячних районів краю. Жінка-підприємець саме збиралась вводити в експлуатацію своє сільське кафе. Однак усе вперлося  у відповідний дозвіл керівника районної СЕС. Чиновник спершу “крутив динамо”, а далі недвозначно натякнув прохачці, що за вирішення справи тій доведеться викласти 800 гривень. Ці гроші, звісно, мали лягти у глибоку кишеню санітарного начальника…
Жінка погодилася заплатити потрібну суму, але перед тим про все розповіла працівникам Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю. Працівники ДСБЕЗ затримали вказаного керівника районної СЕС просто в його службовому кабінеті, там же було вилучено й сам хабар: чотири купюри по 200 гривень.

На той час “безівці” уже мали інформацію, що це далеко не перший “грішок” цього чиновника. Після затримання керівника районної СЕС заяви на нього так і посипалися, Зокрема, приватний піцдприємець, житель району, зізнався, що дав згаданому чиновнику від медицини у його службовому кабінеті хабар у сумі 200 гривень за акт санітарно-епідеміологічного обстеження пилорами, розташованої в селі. Далі надійшла аналогічна заява від іншого власника пилорами, жителя іншого села. Той повідомив, що підписання акту вводу пилорами в експлуатацію обійшлося йому в суму 2000 гривень. Третьому власнику пилорами це обійшлося в тисячу гривень. Четвертий заявник, митний брокер,  повідомив, що посвідчення печаткою згаданого керівника СЕС товаро-транспортних накладних про дозвіл на ввезення та реалізацію товару йому обійшлося “всього лиш” у 200 гривень…

–За даним фактом порушено кримінальну справу, підозрюваний в одержанні хабарів чиновник перебуває під вартою в ізоляторі тимчасового тримання,–повідомляє начальник  УМВС України в Закарпатській області полковник міліції Віктор Русин.–Наразі перевіряється інформація щодо можливих аналогічних поборів цього керівника санепідемстанції районного рівня. Нагадаю, що санкція ст.368 ч.2 Кримінального кодексу України (одержання хабара у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або повторно)–передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

ВЗГ УМВС України в Закарпатській області