Закарпаття: У червні у с.Невелетленфолу пройде фестиваль національного танцю і народної музики

[Total: 0    Average: 0/5]

У червні у Карпатському єврорегіоні розпочнеться серія фестивалів культури, що проходитимуть у межах транскордонного співробітництва 5 населених пунктів України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Метою програми, що здійснюватиметься за фінансової підтримки Європейського Союзу місцевими сільськими радами та громадськими організаціями, є збереження і розвиток національних культурних традицій у прикордонних регіонах.
За домовленістю сторін, серія заходів культури розпочнеться 3-4 червня у місті Сату-Маре та селі Домагідо Гранца (Румунія) фестивалем молоді. Естафету підхопить українське село Невелетленфолу Закарпатської області, де 18-19 червня пройде фестиваль національного танцю і народної музики, а 25-26 червня спільне свято обжинків відбудеться в угорському селі Опай. Серія міжнародних заходів культури завершиться 3-4 грудня у словацькому селі Янок фестивалем вертепів.

За інформацією співучасника програми, голови угорського села Опай Мікловша Ердеї, незабаром спільний календар подій культури буде опублікований на сторінці Інтернету українською, угорською, словацькою та румунською мовами.

Організатори сподіваються, що на кожному з фестивалів виступлять близько 600 учасників фольклорних колективів із 4 країн, і на них побувають тисячі українців, угорців, словаків та румунів, які проживають у прикордонних регіонах.

Як повідомлялося раніше, на реалізацію програми транскордонного культурного співробітництва 5 сіл Європейський Союз виділив 93 тисячі євро, ще 6 тисяч євро для її здійснення додадуть самі учасники програми.

Степан Ваш, УКРІНФОРМ

Comments are closed.