Закарпаття: На Хустщині “розборки” закінчилися стріляниною

[Total: 0    Average: 0/5]

У багатьох  селах є групи молодих людей, які ворогують з подібними «кланами» у сусідніх населених пунктах. Це давно  ні для кого  не новина. Якщо колись  між такими  угрупованнями виникали непорозуміння чи суперечки «за своїх» або «не своїх» дівчат на танцях, то тепер питання, котрі   спонукають  молодих людей «набивати один одному стрілку», бувають нерідко набагато серйознішими.
Не відомо, що не поділили  між собою  молодики, жителі трьох сіл Золотарьового, Драгова і Данилова на Хустщині, однак певні непорозуміння змусили їх зібратися нещодавно для серйозної розмови в одному із сільських кафе цього району. Як пізніше з’ясувалося, зібрав усіх учасників  цього «засідання» житель Золотарьового. Молодик славиться у селі крутим характером. Односільчани стверджують, що чоловік, коли вип’є, обов’язково шукає собі на голову якихось пригод. Того дня він прибув на «стрілку» з двома приятелями. Під час з’ясування стосунків з драгівцем та данилівцем, золотарівці, яких було троє і мали явну перевагу в силі, добряче надавали штовханів своїм опонентам, далі сіли в  свою «дев’ятку» і поїхали в напрямку свого населеного пункту.

Однак потерпіла сторона вирішила взяти реванш. Ображені сельчани з Драгова і Данилова зателефонували своїм приятелям і повідомили про неприємний інцидент у кафе.  Тож невдовзі назустріч  їхнім кривдникам виїхало авто з підмогою, а потерпілі опоненти  тим часом кинулися  навздогін.

Згодом на одній із сільських доріг Хустського району розігралася  сцена, схожа до західних   бойовиків.  Група підтримки потерпілих драгівця і данилівця та самі ображені молодики затиснули  у прямому розумінні  авто своїми транспортними засобами,  яким рухалися золотарівці. Хлопці прибули на підмогу не з порожніми руками. Вони озброїлися битами, а в  драгівця був навіть пістолет травматичної дії.  За якусь мить  авто золота рівців опинилося без вікон, крім того золотарівець   отримав поранення ноги гумовою кулею.

Можливо,  інформація  про цей випадок не «спливла», коли б травмований чоловік не звернувся у лікарню. Про поранення будь-якою  зброєю  медики повинні обов’язково сповіщати працівників міліції. Тож невдовзі стражам порядку Хустського МВ УМВС довелося виїжджати для з’ясування обставин цього злочину.  Звичайно,  усіх учасників інциденту відразу не вдалося затримати – хтось не ночував удома, інший затримався у закладі відпочинку, ще дехто  «відсиджувався»  у знайомих. Але за  два дні осіб, причетних до  «розборок»  у кафе, таки  встановили.  Всі вони дають свої показання  у міліції.   Одного із учасників «розборок» власника зброї, затримано і він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, оскільки міліціонери встановили: за  драгівцем  тягнеться цілий «шлейф» протиправних діянь. Зокрема, його підозрюють у причетності  до вимагання. А ще, як стало відомо,  цей чоловік вже і раніше позбавлявся волі. Тож співробітники міліції перевіряють його причетність до скоєння інших злочинів.

Ігор СТЕФАНЕЦЬ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

Comments are closed.