Ужгородський “Бліц” виступить на чемпіонаті України з хіп-хопу

Народний художній колектив «Студія сучасного танцю «Бліц» (НХК ССТ «БЛІЦ») візьме участь у Національному чемпіонаті з хіп-хопу, що відбудеться 29 квітня-1 травня у Києві. Переможці змагання представлятимуть Україну на щорічному світовому Чемпіонаті світу з хіп-хоп танців – World Hip Hop Dance Championship, який традиційно проходить у Лас-Вегасі у липні-серпні, є найбільшим і єдиним у світі комплексним змаганням команд і індивідуальних танцюристів хіп-хопу.

Про це йшлося на засіданні Ужгородського прес-клубу, у якому взяли участь хореографи студії, а також Національний директор “Hip Hop Ukraine” – офіційного представництва в Україні міжнародної організації “Hip Hop International” – організатора Чемпіонату світу Андрій Гулаков.
Як розповів Андрій Гулаков, переможці національного відбору поїдуть до США на Чемпіонат світу за кошт маркетингових партнерів організації “Hip Hop Ukraine”.

У серпні 2010 року Україна стала членом Hip Hop International – міжнародної організація зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі (США), що об’єднує понад 35 країн-учасниць у прагненні створити умови для максимального розвитку танцювальної культури хіп-хопу. Засновниками HHI є легендарні творці самого рейтингового світового телешоу – America’s Best Dance Crew (Найкращі танцювальні команди Америки), відомого в 150 країнах світу, які дивляться MTV.

Тільки за найобережнішими оцінками хіп-хоп танцями в Україні займається близько 250 000 осіб – дітей, підлітків та молоді. Вперше найбільш активні та енергійні з них отримують можливість змагатися на найвідомішому світовому хіп-хоп майданчику. 29 квітня – 1 травня 2011 року в Києві відбудеться UKRAINIAN HIP HOP DANCE CHAMPIONSHIP 2011 – Перший чемпіонат України з танців в стилі хіп-хоп. Він є національним відбірковим турніром 10-го Чемпіонату світу з хіп-хоп танців. У Києві створено офіційне представництво HHI – Hip Hop Ukraine, на яке покладені організація та проведення національного чемпіонату як відбіркового туру чемпіонату світу. Загальне число учасників національного чемпіонату України перевищить 1 000 танцюристів. Правила дозволяють національному організатору – Hip Hop Ukraine представити для участі у світовому чемпіонаті більше 100 представників України.

Дослідження показують, що майстер-класи за участі хореографів світового рівня напередодні національного чемпіонату та участь національної команди України у World Hip Hop Dance Championship приваблюють величезну вдячну і консолідовану аудиторію, яка з урахуванням родинних та дружніх зв’язків українських танцюристів хіп-хопу однозначно перевищує 1 мільйон осіб. Відтепер Hip Hop Ukraine поширює свою діяльність і в Закарпатті. До співробітництва та партнерства в UKRAINIAN HIP HOP DANCE CHAMPIONSHIP Hip Hop Ukraine запросила провідників сучасної хореографії в Закарпатті – Студію сучасного танцю “Бліц”.

Керівник НХК ССТ”БЛІЦ”, організатор проекту вистави “Колись було. Колись буде…” та одна з її постановників Олена Камінська під час прес-конференції розповіла, що 12 березня відбудеться повторний показ першої в Закарпатті хореографічної вистави “Колись було. Колись буде…” Таке рішення “Бліц” прийняв у результаті численних звернень глядачів: тих, хто не зміг потрапити на прем’єру 3-4 грудня, а також тих, хто із задоволенням подивився б цю виставу вдруге. Зокрема, багато глядачів відзначали, що прагнуть повторного перегляду “бліцівської” вистави не лише заради неймовірного шоу та якісного виступу танцівників, але й через бажання глибшого осмислення самої ідеї вистави – такої актуальної та близької усім нам.

Постановники та виконавці одноактної вистави “Колись було. Колись буде…” спробували розповісти глядачу та самим собі про те, що усіх нас оточує – неймовірно багатий та чарівний світ природи і невід’ємну любов до Всесвіту, близьких та до себе. Історія вистави пропонує своє бачення зародження життя на Землі: у процесі еволюції природа та людина не просто співіснують – людина вчиться вселенській мудрості та любові у дерев і птахів. Проте з часом людство поспішає зробити своє життя легшим, комфортнішим і зручнішим, а відтак втрачає цей магічний зв’язок з природою та забуває про свої витоки й колишню взаємодію з нею. Чи дасть нам життя шанс розпочати все спочатку? Чи може цей шанс нам вже був даний? Автори та виконавці вистави ставлять перед глядачем питання, не відповідаючи на них – відповіді можуть бути різними…

Натхненником цього проекту та, власне, його організатором стала керівник Народного художнього колективу – студії сучасного танцю “Бліц” Олена Камінська. Вона вже давно плекала ідею про створення вистави, яку їй вдалося реалізувати у творчій співпраці з відомими в Україні та Європі українськими хореографами-постановниками Тетяною Островерх та Юрієм Пристаєцьким. До речі, усі автори планують разом вийти на сцену під час третього показу вистави, що відбудеться у Закарпатському облмуздрамтеатрі 12 березня о 19.00.

Приємною новиною для глядачів буде зменшення вартості квитків порівняно з прем’єрними показами вистави.