Закарпаття: 5 мільйонів гривень — на підтримку архівної справи у гірському краї

[Total: 0    Average: 0/5]

Сьогодні в Ужгороді на черговій сесії Закарпатської обласної ради прийнято регіональну програму розвитку архівів на 2011 – 2015 роки. Фінансуватимуть її за рахунок обласного бюджету.

На сьогоднішній день для забезпечення реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства в області діє 44 архівні установи, з них 13 – державної та 31 – комунальної форм власності. Обласний архів щороку виконує понад чотири тисячі письмових запитів юридичних та фізичних осіб. Через нестачу матеріально-технічних та фінансових ресурсів державний архів області не в змозі систематично і планомірно здійснювати комплектувати Національного архівного фонду України, не завжди має можливість на належному рівні задовольняти зростаючий попит громадян на інформацію. Прийнятою програмою передбачено модернізувати матеріально-технічну базу державних архівних установ, впроваджувати сучасні інформаційні технології, поглиблювати міжнародне співробітництво, вносити до Національного архівного фонду України соціально значимих документів, які виявлені на Закарпатті.
Так, 580 тисяч гривень пропонується виділити на встановлення автономного опалення, 555 тисяч – на забезпечення обладнанням для реставрації та консервації документів, 500 тисяч – на мікрофільмування документів, 240 тисяч – на нову систему автоматичного пожежегасіння та пожежну сигналізацію, 150 тисяч – на систему охоронної сигналізації, 100 тисяч – на системи відеоспостереження, 75 тисяч – на систему контролю доступу до архівосховищ тощо.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ облради

Comments are closed.