Закарпаття: На Берегівщині пройшла міжнародна конференція “Система соціальних закладів в Угорщині та Україні. Співпраця цивільних і державних організацій”

[Total: 0    Average: 0/5]

Головна тема триденного заходу – „Права ромів в Україні, підтримка ромської молоді по отриманні ними шкільної освіти”. Останнього дня відбулася прес-конференція, в рамках якої волонтер корпусу миру США Ерін Довленд та директор благо-дійного фонду “Закарпатський центр розвитку й консультацій „Едванс” Іван Геревич звітували про успішне здійснення проекту, що втілювався в життя за спільної підтримки дорадчого центру, корпусу Миру та посольства США.
Про результати моніторингу з прав людини, найперше ромського населення, присутніх докладно інформувала юрист Габріелла Форкош-Кордонець.

За словами Е. Довленда, для скорочення відставання ромської громади від інших категорій населення було проведено семінар „Назад до шкільної парти” (він проходив за підтримки благодійного фонду „Шанс для життя” на базі освітнього центру ЗРЦ для ромів у Попові, в якому взяли участь школярі сіл Вари, Яноші, Берегуйфолу та міста Берегово) і започатковано акцію „Залишися в школі”.

Іван Геревич зазначив: головна мета допомоги, яку вони надають, – це покращення ситуації в середовищі ромської молоді. Він звернув увагу на позитивні зміни у сфері соціалізації ромської громади. Але основні проблеми цієї верстви населення – відсутність особистих документів, в тому числі свідоцтв про народження, а також неписьменність переважної частини ромів. Слід також активніше запобігати проявам ксенофобії у суспільстві.

По завершенні прес-конференції учасники семінару навідалися до Берегівської ЗОШ І-ІІ ст. № 7 та до МРЦЗН.

БЕРТОЛОН МОЛНАР, газета”Берегово”

Comments are closed.