Закарпаття: Гральний бізнес у гірському краї й не думав закриватись!

З часу набрання чинності Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» на Закарпатті податківці здійснили 1206 перевірок, у ході яких виявлено 26 фактів порушень вимог законодавства щодо заборони грального бізнесу, вилучено 205 одиниць грального обладнання на загальну суму 1,1 млн грн.
Про це повідомили у прокуратурі Закарпатської області.

До Закарпатського окружного адміністративного суду подано 9 позовних заяв із вимогою про застосування до суб’єктів господарювання фінансових санкцій на суму 58,8 млн грн. Органами прокуратури області за грудень минулого та січень поточного років виявлено майже стільки ж порушень, як органами податкової служби та внутрішніх справ за два роки.

До прикладу, прокуратурою м. Ужгород було виявлено ігровий зал, розташований на вул. Корятовича, у якому функціонували 13 ігрових апаратів. За даним фактом на початку року порушено кримінальну справу, яка скерована для організації досудового слідства до Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області.

Крім виявлення кримінально-караних діянь, прокурорами виявлялись також випадки адміністративних правопорушень у цій сфері. Зокрема, Хустський міжрайонний прокурор порушив адміністративне провадження відносно приватного підприємця С., який в орендованому ним приміщенні у м. Хусті незаконно надавав послуги у сфері грального бізнесу на 10 ігрових автоматах. За результатами перевірки діяльність закладу призупинена, ігрові автомати описані та вилучені працівниками СДСБЕЗ Хустського МВ УМВС України в Закарпатській області.

Аналогічні порушення виявлені Берегівським міжрайонним прокурором (вжито заходи для вилучення 6 гральних автоматів), прокурорами Виноградівського району (вжито заходи для вилучення 13 гральних автоматів), Іршавського (вжито заходи для вилучення 13 гральних автоматів) прокурором м. Ужгород (вжито заходи для вилучення 109 гральних автоматів) та іншими.

За результатами перевірок, прокуратурою області внесено подання голові ДПА в Закарпатській області та начальнику УМВС України в Закарпатській області. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 9 працівників податкової служби й активізовано діяльність з виявлення фактів незаконного надання послуг у сфері грального бізнесу.

Прокуратура області зініціювала та провела міжвідомчу нараду за участі правоохоронних органів та органів державного контролю, в повноваження яких входять питання пов’язані з дотриманням вимог чинного законодавства, в тому числі і протидії правопорушень у сфері грального бізнесу. Як зазначили у ході наради, правоохоронні органи області й органи державного контролю не використовують в повному обсязі надані їм повноваження для адекватного реагування на незаконну господарську діяльність гральних закладів, а подекуди взагалі не володіють ситуацією на вказаній ділянці.