Громадськість Ужгорода моніторитиме якість медичних послуг

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало запровадження в Ужгороді громадського моніторингу якості надаваних медичних послуг та задоволеності населення.

Роман Шніцер, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА повідомив, що підтримує ініціативу громадського контролю: «Права і обов’язки лікаря та пацієнта чітко розподілені законодавцем. Водночас корпоративний дух у галузі охорони здоров’я чи не найсильніший і, звичайно, покращувати загальну ситуацію тільки силами керівництва галузі майже неможливо. Інколи, коли ви бачите якийсь предмет постійно, то перестаєте його помічати, натомість людина зі сторони може помітити, що не так і дати об’єктивну оцінку та корисні поради для покращення роботи. Тому я пішов назустріч такій ініціативі».

Детальніше про громадський контроль медичної галузі розповів голова громадської організації Ліга «Потенціал» Федір Петканич. Він зауважив, що працює над цим у тому числі через особисту трагедію, яка трапилася через помилку лікарів. «Наша мета — покращення рівня медичного обслуговування в Ужгороді», — наголосив Ф. Петканич. За його словами, буде встановлено скриньки довіри для пацієнтів у всіх лікувальних закладах міста: Ужгородській центральній міській лікарні, пологовому будинку, поліклініках, в обласній лікарні, кардіодиспансері, онкодиспансері тощо.

Окрім цього повідомлення про помилки в закладах охорони здоров’я приймаються в режимі он-лайн на сайті захисту прав пацієнтів: www.skarga.net. Також буде проводитися інформування громади міста й представників профільних установ про отримані відгуки пацієнтів.

Мікро-проект під назвою «Моніторинг якості надаваних медичних послуг в  м. Ужгород» триває згідно з програмою „Малими кроками – до розвитку самоорганізації громад”, організованої в рамках конкурсу малих грантів КАПЛ „Вестед” за фінансової підтримки Фонду ім. Стефана Баторія. Проект реалізовується у тісній співпраці з Управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

Роман Шніцер також зауважив, що керівництво галузі охорони здоров’я здійснює розгляд кожної критичної публікації у ЗМІ щодо роботи лікарів чи лікарень.

«Покращення якості медичних послуг та зменшення медичних помилок є головним завданням не тільки системи охорони здоров’я  України, але й самих пацієнтів. Для того, щоб зробити систему охорони здоров’я безпечнішою, необхідні зусилля як чиновників від охорони здоров’я, так і спільноти пацієнтів. Пацієнти нерідко стикаються з неодноразовими порушеннями і лікарськими помилками, але відкрито піднімати ці питання і захищати свої права намагаються лише одиниці», — сказав Ф. Петканич. За його словами, скриньки нададуть змогу кожному пацієнту залишити свій відгук про отримані медичні послуги та їхню якість, а лікарі отримають можливість зрозуміти реальну ситуацію у своїй професійній сфері.