Керівники Закарпаття та чеської Височини визначались із спільними об’єктами освітянських та “оздоровчих” інвестпроектів

З конкретними об’єктами інвестиційних проектів у сфері освіти та охорони здоров’я високопосадовці визначались на зустрічі в обласній адміністрації. Закарпаття представили – керівник краю Олександр Ледида, голова облради Іван Балога, заступник очільника області Іван Качур. Від чеської сторони – директор крайової адміністрації краю Височина Зденек Кадлец та член благодійного фонду «ViZa» Йозеф Недвед.

Результатом зустрічі має стати підписання спільного договору про співпрацю та проекту переліку спільних інвестиційних об’єктів між Закарпатською областю та краєм Височина. Сьогодні ж в ході жвавої дискусії обговорювали «кандидатури» на співфінансування – це сільські дитячі садки, школи та спортивні зали. Свої пропозиції внесли члени чеської делегації, які особисто досліджували об’єкти по всьому Закарпаттю.

Отже, серед запропонованих до спільного фінансування – лікарня у гірській Колочаві (Міжгірщина), садочки в Чинадієві (Мукачівський р-н) та Великій Копані (Виноградівський р-н), школи в Бабичах (Мукачівщина) та Стужиці (Великоберезнянщина), спортивний зал у Великому Бичкові (Рахівський р-н) та ремонт приміщення будинку культури с. Дубове, що на Тячівщині.
Поки вищенаведений список неточний – спільні комісії доопрацюють його та, можливо, внесуть нові пропозиції. До того ж, перелік закладів треба узгодити із районною та місцевою владами, адже частина фінансування ляже на плечі як обласного, так і місцевих бюджетів.
До слова, сьогодні завершують ремонтні роботи в ДНЗ села Стужиця, що на Великоберезнянщині. Офіційне відкриття садочка заплановане не вересень 2011-го.

Прес-центр ОДА