Закарпаття: Відбулася третя сесія Мукачівської районної ради шостого скликання

У четвер, 3 березня, відбулося засідання третьої сесії Мукачівської районної ради шостого скликання. У роботі сесії взяли участь голова Мукачівської райдержадміністрації, депутат Закарпатської обласної ради Ілля Токар, обласні депутати – Михайло Мотильчак та Єлизавета Біров, керівники правоохоронних органів, сільські та селищні голови, начальники відділів, управлінь РДА, підприємств, організацій, служб району.

Відкриваючи засідання, голова районної ради Іван Михайло ознайомив присутніх з кадровими змінами, які відбулися за міжсесійний період, а також традиційно привітав депутатів та сільських голів – ювілярів. Під час сьогоднішньої сесії районні депутати обговорили та затвердили близько сорок питань порядку денного. Кожне з них було розглянуто та детально вивчене на засіданнях постійних комісій та президіях, то ж у ході сесії особливих зауважень до їх змісту у представників депутатського корпусу не виникало.

Першим зі звітом про виконання бюджетних програм, які діяли в районі упродовж 2010 року, доповідав начальник управління економіки райдержадміністрації Ігор Яворський. Зокрема, торік за рахунок коштів місцевого бюджету фінансувалося двадцять сім районних програм. Для їх реалізації використано два мільйони чотириста сімнадцять тисяч 359 гривень. За ці кошти надавалась адресна допомога малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення, фінансова підтримка статутної діяльності громадських та ветеранських організацій. Також здійснені заходи зі зміцнення матеріальної бази навчальних закладів, підтримки обдарованих дітей, покращення навчально-методичного забезпечення закладів освіти, організовані спортивні змагання для молоді. Відповідно до програми «Власний дім» у минулому році надано п’ятдесят одному громадянину району кредити для газифікації житлових будинків та здійснення будівництва на загальну суму шістсот дев’яносто тисяч гривень.
Чимало вдалося зробити для медичної галузі району за рахунок функціонування Програми зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я району. Закуплено комп’ютерні діагностичні установки, стоматологічне обладнання, електрокардіографи, повітряні стерилізатори, лабораторні центрифуги, холодильники, бінокулярні мікроскопи на загальну вартість сімсот сорок п’ять тисяч гривень. Затвердили депутати й районні програми, які діятимуть упродовж 2011 року. Зокрема, за словами голови Мукачівської районної ради Івана Михайла цього- річ у районі функціонуватиме п’ятдесят програм, направлених на розв’язання соціально-економічних проблем.
Чимало запитань у районних депутатів та сільських і селищних голів виникло на адресу першого заступника ПАТ «Закарпатгаз» Павла Нагірного, який прийняв участь у роботі засідання сесії на запрошення районного керівництва.
Зокрема, активна дискусія виникла на рахунок проведення кампанії із перевірки правильності встановлення газового обладнання в приватних будинках та багатоповерхівках, яка розпочалася в районі філією ВАТ «Закарпатгаз». За словами Павла Нагірного, такі рейди запроваджені на виконання доручень Кабінету Міністрів України з метою запобігання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з експлуатацією газових приладів. Адже останнім часом почастішали випадки, коли через самовільно встановлені газові прилади трапляються пожежі, в яких гинуть люди. Однак, з боку районних депутатів лунали нарікання, що під час таких перевірок виникає чимало проблемних питань, особливо у випадках, коли встановлені газові прилади не відповідають технічним умовам. Задля уникнення конфліктних ситуацій, рішенням сесії запропоновано до таких кампаній залучати сільських і селищних голів та депутатів. Також чимало зауважень було з приводу якості та подачі газу, використання газу за встановленими лімітами громадянами пільгової категорії, врегулювання питання із газопроводами, що знаходяться у комунальній власності, вартості робіт, пов’язаних із узаконенням газових приладів тощо.

Прес-служба райради