В Україні з’явилася мода на родинні герби

Дедалі більше людей вірить, що цей символ сприятиме об’єднанню та зміцненню роду.
Людмила Підопригора два роки вивчала генеалогію своєї та чоловікової родин. Герб у цій справі став завершальним акордом.

“Тут бачите трикутник у вигляді якоїсь гори, а наше прізвище звучить Підопригора, тому гора нагадує безпосередньо про наше прізвище, виноградна лоза – це духовність, яка присутня в нашому роді”, – каже володарка родинного герба Людмила Підопригора.

Герб дійсно об’єднав родину, розповідає жінка. На презентацію генеалогічного дерева та герба подружжя запросило з півсотні родичів. Декого з них Людмила та Дмитро побачили вперше. Зупинятися на досягнутому подружжя не збирається. Найближчим часом планують розмістити герб на фасаді свого будинку.

“Ми ухвалили рішення саме в цьому місці розмістити наш герб, саме тут на розі, його видно практично зі всіх ракурсів і до нього можна буде підійти і доторкнутися”, – каже власник родинного герба Дмитро Підопригора.

Родинний герб – це набір символів, які розповідають про характер та долю його власника. Зазвичай на ньому зображені досягнення людини, а часом і цінності, до яких вона прагне. За своє життя геральдист Олександр Дністровський створив близько сотні гербів.

“Бажання мати герб говорить про самосвідомість людини, про те, що його внутрішній світ доріс до того, щоб створити символ свого роду і передати його подальшим поколінням”, – каже геральдист Олександр Дністровський.

Процес створення герба дуже кропіткий та триває кілька місяців. Починається все з анкетування та створення психологічного портрету клієнта. Потім майстер ретельно підбирає елементи та гаму кольорів, які на мові символів означають риси характеру та життєві цінності замовника. З часом, каже, герб може бути доповнений новими символами, до цього, як правило, спонукають кардинальні зміни в житті його господаря.

“24”