Закарпаття: У хустському селі Рокосово лікують і душу, і тіло

Дванадцять кілометрів від міста Хуст, біля підніжжя гірського хребта, розстелилось мальовниче село Рокосово. З поміж безлічі інших мальовничих куточків краю, це село має свою красу. Однією із особливостей цього карпатського поселення є те, що у більшості рокосівчан, старанно зберігаються та втілюються в життя основні задатки християнства – непоказне, а дійсне, живе, жертвенне відношення до ближнього.

Важко сказати, хто більше в цьому старається –  корінні жителі, чи ті, кому Божою волею, судилося у ці  спокусливі і нелегкі часи «матеріальної залежності» жити і трудитися у цьому селі.  Оцінити це можна будь-коли, а особливо тоді, коли Божий Промисел зведе вас із лікарем від Бога, з лікарем не лише за освітою, але і за покликанням – з чуйною та уважною людиною – Головним лікарем Рокосівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Михайлом Гінцяком.

В цьому ми переконались, коли були запрошені Михайлом Омеляновичем на особливе дійство, яке звершувалось у вівторок 8 лютого цього року в очолюваній ним амбулаторії. Цього дня було звершено освячення приміщень цього сільського медичного закладу.

Чин освячення звершив секретар Хустського єпархіального Управління архімандрит Алексій у співслужінні з Настоятелем Свято-Вознесенського храму с. Рокосово прот. Стефаном Данило та співробітником єпархіального Управління прот. Николаєм Петровцій. На освяченні Рокосівської амбулаторії був присутній  Начальник відділу управління охорони здоров’я при Хустській райдержадміністрації Володимир Іванович Поп, а також сільський Голова Павло Іванович Джуга та медперсонал амбулаторії.

По завершені освячення, звертаючись до присутніх зі словом настанови, архім. Алексій згадав слова Святого Письма і завважив, що через свою бездуховність людина сама винувата в своїх хворобах, бо ап.. Павел чітко говорить «…від того багато з вас немічні і хворі, а немало і вмирає» (1 Кор.11.30). А тому, те ж Святе Письмо радить, що якщо Господь і попускає хвороби, для нашого ж блага і виправлення – то Він же ж і пропонує засоби, з допомогою яких ми  б  уздоровились. «Шануй лікаря честю по необхідності в ньому,- каже премудрий Сірах,- тому що Господь створив його і від Всевишнього лікування…Господь створив із землі лікарства і благорозумна людина не буде нехтувати ними… довірся лікарю, тому що і його створив Господь… в якийсь час і в їхніх руках буває успіх, тому що і вони моляться Господу, щоб Він допоміг їм подати хворому полегшення і уздоровлення до продовження життя» (Сір.38.1-15). Звертаючись до Головного лікаря та медперсоналу амбулаторії о.Алексій побажав, щоб всі вони і надалі з такою ж любов’ю та увагою ставились до тих хто звертається до них по медичну допомогу.

Між іншим доречно зауважити, що з медиками Рокосову поталанило і з духовної сторони. Настоятель православної парафії митрофорний прот. Стефан Данило – також колишній медичний працівник Ужгородської міської станції швидкої допомоги. Минуло багато вже років як о. Стефан не працює медиком. В квітні цього року виповнюється 20 років, як він присвятив себе священицькому служінню. Але  фактично прот. Стефан і надалі старається лікувати не лише духовно але і фізично. Православний священик с. Рокосово досить часто сам надає медичну допомогу.

rokosovo

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

У селі Рокосово біля міста Хуст лікують і душу і тіло

Хустська єпархія Української православної церкви