Представниця древнього Ужгорода привезла додому “бронзу” чемпіонату України з біатлону

Біатлон є найзахоплюючішим зимовим видом спорту. Про це свідчать і відвідування змагань із біатлону багатьма вболівальниками і рейтинг телетрансляцій з біатлонних чемпіонатів. І якщо досі закарпатці показували більш-менш пристойні результати з того ж таки фристайлу, то біатлонних традицій у нас не було ніколи.

Але, як виявилося, зовсім недавно до України з Росії повернулися дві уродженки Ужгорода, сестри Ольга та Юлія Полєщікови. Дівчата вже показують пристойні результати, тому можна сміливо сказати — Ужгород стає біатлонним містом.

Ми зустрілися з сестрами Полєщіковими на біатлонній базі в “Тисовці”, на Львівщині, де проходив Чемпіонат України з біатлону, і дівчата з радістю з нами поспілкувалися.

— Після того, як ви з’явилися в українській команді, на форумах в Інтернеті дехто сердито заявляє, що Україна бере до себе російських легіонерів. У вас яке громадянство?

Юля: Ніякі ми не легіонери, у нас українське громадянство.
Оля: Так, у нас українські паспорти.

— Ви щойно повернулися з Росії, а свій рідний Ужгород пам’ятаєте?

Юля: Звичайно! Наша сім’я виїхала до Росії, коли нам уже було по 8 років. Ми ж навіть в школу в Ужгороді ходили.
Оля: Більше того, ми спочатку вчилися в третій школі, а потім в дев’ятій. Все чудово пам’ятаємо.

— А біатлоном ви почали займатися уже в Росії?

Юля: Так, ми жили в Іжевську, а там дуже сильна лижна та біатлонна школи. А потім переїхали в Ханти-Мансійськ, про біатлонну славу якого говорити не доводиться (на момент інтерв’ю саме в Ханти-Мансійську проходив Чемпіонат світу з біатлону).

— А чому на Чемпіонаті країни ви заявлені як представники Харківщини, а не Закарпаття?

Оля: На жаль, в Закарпатті немає біатлонної бази, нема де займатися, нема тренерів. Нам запропонували тренуватися на Харківщині, де є відповідні умови та фахівці.

— Біатлоністи здебільшого перебувають на зборах та численних змаганнях і все-таки в перервах між зборами та змаганнями ви живете в тому ж таки Харкові?

Юля: В перервах між тренувальними зборами та змаганнями ми приїжджаємо до Ужгорода і живемо у нашої бабусі.

Оля: Ужгород наше рідне місто і поза спортом наш дім там.

Цього ж таки дня у змаганнях зі спринту на 10 км Юля Полєщікова здобула бронзову нагороду серед юніорів. Дівчата дуже талановиті й у них ще все попереду. Ми впевнені, що їхні достойні виступи стануть поштовхом до популяризації біатлону серед закарпатців.

РІО