Смартфони і планшети провокують безсоння

Опитування Sleep in America 2011, проведене в США організацією National Sleep Foundation (NSF), довело, що надмірне захоплення високотехнологічними пристроями призводить до порушення сну.
NSF опитала більше 1,5 тис. американців у віці від 13 до 64 років. 43% з них заявили, що не висипаються, а 60% відповіли, що мають проблеми із сном.

Більше 95% опитаних американців зізналися, що за годину перед сном користуються якимось комунікаційним пристроєм (смартфоном, ноутбуком, ПК або планшетом).

Дослідження також показало, що один з десяти підлітків у віці від 13 до 18 років просинається щоночі через телефонний дзвінок, sms-повідомлення або лист по електронній пошті.

Спілкування в соціальних мережах, перегляд фільмів на планшеті в умовах штучного освітлення, “серфінг” по Інтернету та інша розумова стимуляція запобігає виділенню мелатоніну – спеціального гормону, що “говорить” тілу про те, що час відпочити. Це призводить до перебою роботи внутрішнього “годинника” і, отже, безсоння, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Вести.Ru.