Ужгороду потрібна нова стратегія прибирання — Віктор Погорєлов, міський голова

Обласному центру Закарпаття потрібна нова стратегія прибирання. За задумом міського голови, відходами має зайнятися системна компанія, котра б запропонувала європейські стандарти і екологічні підходи. Наразі в місті тривають перемовини з потенційними інвесторами.
Цього тижня до Ужгорода завітала одна з компаній, котра здійснює прибирання і утилізацію відходів в кількох країнах Центральної Європи – A.S.A.
Під час короткої презентації Ужгорода міський голова Віктор Погорєлов зазначив, що наше місто має унікальне розташування на межі Євросоюзу і є європейським не лише потенційно, але й за своїм характером. Зокрема, через це, а також з огляду на перспективи розвитку Ужгорода як європейського центру, питання чистоти міста та поводження з відходами – більш ніж актуальне. Наразі Ужгород обслуговує єдине сміттєзвалище, котре майже вичерпало свій ресурс, протягом останніх кількох років відходи складувалися там із порушенням технології. В місті нема роздільного збору сміття, а фінансовий стан не дозволяє оновити обладнання та запровадити нові технології. Утім, районною та обласною владою вже відшукано місце для зведення полігону, який має діяти за новими стандартами, і за погодженням з керівництвом краю місто шукає інвестора, котрий би взявся за роботу з відходами Ужгорода і, можливо, прилеглих сіл.
Міський голова вислухав представника топ-менеджменту компанії A.S.A. Еріка Падаурека, котрий розповів про концепцію роботи та результати. Пропозиції компанії, що має нині близько 120 полігонів для відходів у різних країнах Європи, зокрема, Австрії, Чехії та Угорщини, міська влада детально вивчить. Головне питання – чи забезпечать пропозиції потенційних інвесторів вимоги Ужгорода, адже йдеться передовсім про потребу зведення сміттєпереробного заводу. Важливі аспекти – розмір можливих інвестицій та умови їх надання, технології роботи (зокрема, коли буде запроваджений роздільний збір відходів) та, звісно, майбутня вартість послуг для населення. Пошук партнерів, котрі б спільно з міською владою могли забезпечити якісну й системну роботу з відходами, триває, – повідомили у прес-службі Ужгородської міської ради.