Мукачево: Вже півроку мешканці п’ятиповерхівки, що вибухнула, чекають, коли відновлять їх будинок

Без даху над головою тоді залишилися 70 осіб. Поки ремонтували їх квартири, люди жили в готелях – платила за це мерія. Але місяць тому фінансування припинилося. І постраждалим довелося повернутися у напівзруйнований будинок. Кому пред’являти претензії невідомо, до цих пір не названі причина і винуватці вибуху.

Єлизавета Становіч, постраждала мешканка будинку:

– Залишилася без нічого за лічені хвилини, абсолютно, трикімнатна квартира була обставлена, а тепер залишилася сама зі своїм горем, без жодної допомоги.

Відразу після вибуху місцева влада виділила на відновлення будинку 330 тисяч гривень. Постраждалим запропонували поки пожити в готелях Мукачева – за рахунок міської скарбниці. Але місяць тому людей попросили звільнити готельні номери – мовляв, зруйновані квартири відремонтували – і вони можуть повертатися додому.

Золтан Лендел, мукачівський міський голова:

– Коли там булі ВСІ умови повернутися, не гірші, як були, ми сказали, Дякуємо, більше ми кормити вас не будемо. Там є ВСІ комунікації, газ, вода, електрика.

Мешканці постраждалого будинку обурені. Кажуть, ремонт ще не закінчено.

Кароліна Зарецька, мешканка постраждалого будинку:

– Дощ іде, ця вся вода стікає вниз під двері мені. Тут зараз нічого ніхто не робить, ліси стоять, ось бачите, робота стоїть.

Щоб в’їхати у власну квартиру Зарецьким довелося позичити грошей. Ремонт обійшовся їм у двадцять п’ять тисяч гривень. Хто їх поверне, і чи повернуть взагалі – поки не відомо. Вибух стався в цій квартирі. Тут як і раніше ніхто не живе. Господаря, одесита, сусіди не бачили вже півроку.

До цих пір правоохоронні органи не можуть встановити причину та винуватців трагедії. Експертизи проводили майже чотири місяці. І тільки у лютому за фактом вибуху порушено кримінальну справу.

Сергій Вучкан, начальник Мукачівського МВ УМВС в Закарпатській області:

– Основна версія – Це вибух, Який ставлячи по прічіні газу, такоже Інша Якась версія розглядається, но ми не можемо Поки нічого Говорити, шо стало причиною буху, ТОМУ ЩО у нас нема конкретних досліджень.

Відновити свої квартири самостійно більшість мешканців п’ятиповерхівки не можуть – нема за що. Дохід Єлизавети Миколаївни та її сина складає близько двох з половиною тисяч гривень на місяць. Грошей не вистачає навіть на ліжку: спати доводиться на розкладачці і надувному матраці. У мерії ж обіцяють на завершення ремонту виділити додаткові кошти. Але коли це буде невідомо.

Марина Коваль, Юрий Ковалев, “Подробности”