Ужгород: Кадрові зміни у керівництві Закарпатського РВ Асоціації міст України

3-го березня в приміщенні Ужгородської міської ради відбулося перше в 2011 р. засідання загальних зборів Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України. Засідання зібрало представників закарпатських міст, селищ та сіл, які є членами ЗРВ АМУ.

Головував на засіданні Голова ЗРВ міський голова Ужгорода В. Погорєлов. В першу чергу він доповів присутнім про найбільш актуальні проблеми розвитку місцевого самоврядування, які були предметом розгляду Ради виконавчих директорів АМУ, що відбулася 1 березня в Києві. По-друге, В. Погорєлов представив присутнім на засіданні виконавчого директора ЗРВ АМУ Федора Шандора та інших працівників ЗРВ.

Виконавчий директор ЗРВ АМУ Ф. Шандор розповів про різноманітні заходи, спрямовані на розвиток місцевого самоврядування в Україні, що проходять під егідою АМУ. Також Ф. Шандор представив стратегічні напрямки діяльності Закарпатського регіонального відділення на 2011 р., а саме:

1. Надання консультаційної експертної допомоги органам місцевого самоврядування з різноманітних питань місцевого розвитку: земельні питання, ЖКГ, формування бюджетів, розвиток туристичної сфери тощо.
2. Відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування, зокрема у їхніх відносинах іх органами державної влади на різних рівнях.
3. Інформаційна робота та підтримка каналів комунікації між членами ЗРВ та головним відділенням: інформування ОМС про грантові можливості, обмін досвідом вирішення проблем місцевих громад, інформування місцевих громад про новації в законодавстві, доведення пропозицій та зауважень ОМС до відповідних органів центральної влади тощо.
4. Спільна робота із промоції закарпатьских міст, селищ та сіл як туристичних брендів на регіональному і національному рівнях.
5. Допомога ОМС у налагодженні та розвиткові міжнародної співпраці: пошук міст-побратимів, спільні програми із закордонним партнерами, обмін досвідом тощо.

Всі присутні погодилися із думкою В. Погорєлова про те, що сьогодні в Україні відбувається наступ на права та повноваження органів місцевого самоврядування. “Відстоювати ці права можна тільки спільними зусиллями, і саме об’єднання та координація зусиль громад є головним завданням Асоціації міст”, – наголосив виконавчий директор ЗРВ АМУ Ф. Шандор.

Представники закарпатських громад схвально сприйняли план дій ЗРВ АМУ та вирішили провести найближчим часом додаткові засідання для вирішення найбільш нагальних проблем розвитку місцевого самоврядування в області.

Закарпаття онлайн