Закарпаття: Теплопідприємствам платить тільки кожен третій краянин

У середу, 16 березня, під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва відбулась селекторна нарада з питань розрахунків за спожитий газ та погашення заборгованості. У нараді взяли участь керівники областей, органів місцевого самоврядування, енерго- та газопостачальних підприємств.

Як повідомив в.о. голови облдержадміністрації Іван Бушко, станом на 15 березня 2011 року в Закарпатті рівень розрахунків за спожитий газ підприємств теплокомуненерго становить 27%. Лідерами-боржниками в області залишаються підприємства КП «Уж-тепло» – 10,1 млн. грн., ММКП «Мукачівтепло» – 5,3 млн.грн.

Загалом, в Ужгороді динаміка розрахунків покращується. Якщо у січні вони були на рівні 10,2%, у лютому – 28,8%, то вже березні вони становлять 48%. У бюджетній сфері обласного центру заборгованість відсутня. У Мукачеві сьогодні припиняється постачання тепла. Пов’язано це з тим, що середньодобова температура перевищує 8 градусів тепла.

З метою стабілізації стану розрахунків за спожитий газ теплопостачальними підприємствами вжито заходів:

— міськими головами Міст Ужгород та Мукачево затверджені графіки погашення заборгованості за спожитий газ, яким передбачено погасити у 2011 році 10, 4 млн.грн.;
— звільнено директора КП «Ужтепло» Петрину Д.М. та директорів ММКП»Мукачівтепло» – Бегея Г.В. та Фаркаша В.М.;
— подані документи на проведення взаєморозрахунків по пільгах та субсидіях за рахунок оплати спожитого природного газу у сумі 1411,5 тис. грн., (КП «Уж-тепло» у сумі 157,1 тис.грн., ММКП «Мукачівтепло» – 1254,4 тис.грн.);
— передбачено виділення у поточному році коштів з обласного та міських бюджетів на виконання Програми в обсязі 4,5 млн.грн. Реалізація Програми сприятиме економії споживання природного газу, за попередніми розрахунками, в обсязі 9,3 млн.куб.м. щорічно, та поетапне погашення заборгованості за спожитий природний газ;
— Мукачівською міською радою прийнято рішення щодо ліквідації нерентабельних котелень, шляхом їхнього продажу, а вилучені кошти спрямовуватимуться на погашення кредиторської заборгованості за газ та податкового боргу.

Виходячи із ситуації, що склалася у галузі, також розроблено Цільову програму оптимізації теплопостачання населених пунктів області на 2011 рік, яку схвалено розпорядженням голови облдержадміністрації та буде винесено на розгляд і затвердження чергової сесії обласної ради.

Прес-центр ОДА