Закарпаття: У с.Ратівці на Ужгородщині освятили храм святого Георгія Побідоносця, збудований у 1912 році

Готуючись до святкування сторічного ювілею, вірники села вирішили провести капітальний ремонт храму святого Георгія Побідоносця, що був збудований у 1912 році, але скромні матеріальні можливості не дозволили це здійснити. Тим не менше, ще влітку 2010 року за зібрані кошти був проведений частковий внутрішній ремонт.

Поряд з цим греко-католики села Ратівці вже давно бажали, щоб священик проживав серед них. Довгі роки ходили по судах, щоб повернути парафіяльний будинок, який був збудований ще у 1934 році. Врешті-решт хату було повернуто, але коштів на ремонт бракувало. Преосвященний владика Мілан у вересні 2010 року знайшов кошти для того, щоб парафіяльний будинок знову зміг набути свого колишнього вигляду.

На свято зібралось доволі багато людей. У Ратівцях, окрім греко-католицької громади, яка, між іншим, поділяється на угорсько- та україномовних вірників, є ще й римсько-католицька і реформатська громади. Оскільки всі вони живуть мирно і дружньо, то на свято завітали вірники обидвох конфесій на чолі з о. Романом Шнепом (римсько-католики) та пастирем Тібором (реформати). Перед церквою владику Мілана вітали діти, у своїх віршах вони розповіли про історію храму, дякували владиці за допомогу, просили про молитву і благословення.

Владика спочатку освятив внутрішньо відновлений храм, а потім у співслужінні з митрофорним протоієреєм Михайлом Баником, о. Владиславом Ігнатишиним, д-р, о. Августином Соланським, д-р, о. Романом Шнепом та архідияконом Миколаєм Багіровим служив Архієрейську Службу Божу. У своєму слові владика Мілан наголосив, зокрема, на правдивому значенні слова „православний”, що це не означає належність до Православної Церкви, а підкреслює нашу правдиву віру у лоні Католицької Церкви. Після Божественної Літургії всі процесійно вирушили на освячення відремонтованого парафіяльного будинку, який знаходиться поблизу храму.

Вірники села Ратівці на чолі з адміністратором парафії о. Августином висловлюють вдячність Преосвященному владиці Мілану за здійснення ремонту парафіяльного будинку. Адже завдяки владиці ратівські греко-католицькі вірники мають священика, який постійно живе серед них, а діти – місце для проведення їхньої катехизації.

Мукачівська греко-католицька єпархія