Закарпаття: Сьогодні у Мукачеві влада наводитиме лад із “безконтрольною рекламою”

Нещодавно при заступнику міського голови Мукачева Галині Гороховській відбулася розширена нарада з рекламодавцями міста Мукачева, метою якої було опрацювання зауважень та пропозицій отриманих у ході обговорення громадськістю проекту рішення Мукачівської міської ради «Про затвердження правил розміщення зовнішньої реклами у м. Мукачево».
Окрім найбільших рекламодавців міста на нараді були присутні також керівники структурних підрозділів міськвиконкому та представники засобів масової інформації.

В ході наради було зауважено, що останні кілька років реклама в місті є безконтрольна і тому у відповідності з чинним законодавством України та з метою покращення благоустрою міста Мукачево було розроблено проект рішення Мукачівської міської ради “Про затвердження правил розміщення зовнішньої реклами у м. Мукачево”. У разі прийняття цього рішення в силу вступають нові правила розміщення реклами, які дозволять привести в порядок історичний центр та інші частини нашого міста. Також нові правила обмежать хаотичне замощення фасадів міста рекламними матеріалами, гармонійно поєднають рекламну продукцію з архітектурою споруд міста. Згідно з новими правилами рекламні щити, вивіски, та інші матеріали рекламного змісту, що розміщуються на фасадах міста мають погоджуватися рекламодавцем у відповідних службах міськвиконкому та відповідати певним естетичним стандартам. У випадку порушення правил розміщення реклами – рекламна продукція буде вилучатися. Також нові правила встановлюють ряд вимог щодо встановлення і монтажу вивісок та рекламних конструкцій.

З метою встановлення чіткого розміру платежів за використання місць, що належать до комунальної власності, для розміщення спеціальних конструкцій; створення єдиної цілісної впорядкованої структурованої та прозорої системи плати за тимчасове користування місцями для розташування різних видів конструкцій у місті Мукачево; врегулювання питань, пов’язаних з визначенням підстав та порядку визначення розмірів плати за надання у користування місць розташування спеціальних конструкцій, які перебувають у комунальній власності; поповнення міського бюджету дане питання виноситься на розгляд на 8-ій сесії Мукачівської міської ради, яка відбудеться 31 березня.

Відділ з питань внутрішньої політики Мукачівського міськвиконкому